• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu się zawiesza podczas startu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,869 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kubex Nowicjusz (120 p.)

Witam

Jestem zupełnie zielony w pracy na Linuxie. Zainstalowałem go niedawno i podczas próby uruchomienia w pewnym momencie wszystko "zastygło" i nie mogłem nic zrobić. Wyłączyłem komputer i ponowiłem próbę uruchomienia, ale problem pojawia się ciągle. Skorzystałem z tego artykułu: https://www.download.net.pl/jak-naprawic-grub-gdy-ubuntu-sie-nie-uruchamia/n/9890/ ale wyszukiwało mi problem ponad 15 minut i nie było żadnych efektów. Czy jest ktoś kto miał podobnie i dałby radę mi pomoc?

Pozdrawiamsmiley

komentarz 30 listopada 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Obstawiam sterowniki. Za którymś razem powinien ruszyć.
komentarz 30 listopada 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Próbowałeś uruchomić w trybie recovery?
komentarz 1 grudnia 2018 przez Kubex Nowicjusz (120 p.)

@NowyUrzydgownig,

Odkąd zainstalowałem to nie robiłem nic z systemem. Zostawiłem komputer na noc, rano odpalił normalnie i wyskoczyło info o aktualizacji. Trzeba było uruchomic kompa od nowa i problem powrócił. 

komentarz 1 grudnia 2018 przez Kubex Nowicjusz (120 p.)
A jak uruchomić w trybie recovery?
komentarz 2 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Używamy google

 

Jeśli uda się, wybierz opcję failsafeX. Komendą journalctl możesz przejrzeć logi systemowe, może dadzą jakieś wskazówki.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Może pobierz obraz ISO bootrepairdisk utwórz bootowalny nośnik i uruchom Live, system poprowadzi sam, mnie parę razy pomogło przy problemach z grubem.

Narzędzie uruchamiane było z ubuntu?
komentarz 1 grudnia 2018 przez Kubex Nowicjusz (120 p.)
Postępowałem zgodnie z zalecaniami z artykułu, czyli uruchomiłem z Live
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Wybrałeś sobie złą dystrybucję, Ubuntu od pewnego czasu się zepsuło. Teraz każdy na pierwszy Linux instaluje Linux Mint 19, Manjaro lub Xubuntu. Nie podałeś za wiele informacji, może uruchamiasz na zamkniętych sterownikach, a może Gnome uruchamia się na Waylandzie a nie Xorg.
komentarz 8 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Coś za coś. Jak chcesz mieć system, który działa out of the box i ma preinstalowany podstawowy zestaw oprogramowania, to bierzesz dystrybucje takie jak Ubuntu czy Mint.  Ilość pakietów ma tu małe znaczenie.

komentarz 20 grudnia 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)
Tylko, że ja Archa instaluje w 10 minut, ogranicza tylko czas pobierania i instalowania pakietów. A doinstalowanie i konfiguracja potrzebnych pakietów to max z 1-2 godziny.
komentarz 20 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No i? Nie pisałem o czasie instalacji, ale o jej prostocie. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z Linuksem, jest ważne, by nie było bezsensownych komplikacji. I nie powiesz mi, że Arch to dobra opcja dla początkujących.
komentarz 26 grudnia 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)

Zgadzam się z Tobą za nim doszedłem do Archa przerobiłem mnóstwo Debianowatych.wink

komentarz 27 grudnia 2018 przez drive Bywalec (2,930 p.)

@j23, To jest Manjaro.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 1 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Partyjny Obywatel (1,170 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 719 wizyt
pytanie zadane 22 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez eveN Nowicjusz (230 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 5,030 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...