• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stylowanie XML xsl przez zewnętrzny plik CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
486 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2018 w HTML i CSS przez KiaKaha Nowicjusz (120 p.)
Witam:)
Na początek chciałem się przywitać :) To mój pierwszy post tutaj :)

Problem mój polega na tym , iż zostałem wrzucony do zadania ostylowania pliku wynikowego XML .wraz z nim dostałem plik XSL , który ma w sobie styowanie inline i cokolwiek bym nie robił nie potrafię ostylować pliku XML. W plikach jest zestawienie faktur i związanych z nimi danych w formie tabel. Moim zadaniem jest zaprojektować layout i ostylowania tego żeby było "biznesowo" . Szukałem juz w wielu miejscach ale nigdzie nie mogłem znaleźć rozwiązania jak ostylować to przez zewnętrzny plik CSS mając już to stylowanie inline.
Z góry dziękuję za pomoc
Maciek
komentarz 28 listopada 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Możesz pokazać te XML i XSL czy nie bardzo?
komentarz 28 listopada 2018 przez KiaKaha Nowicjusz (120 p.)
Hej, nie mogę pokazać tych plików gdyż są mają wrażliwe dane klientów. Tak to od razu bym je wstawił żeby było dokładnie wiadomo o co mi chodzi :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Zakładam, że po prostu musisz wyciągnąć dane z XML do szablonu HTML i tam go dopiero stylować.

Nie słyszałem o tym, żeby stylować cały plik.
1
komentarz 28 listopada 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
A po co wyciągać to do HTML-a? Stylowanie XML-a przez CSS jest jak najbadziej możliwe, a przy transformacjach XLT to już wgl można cuda tworzyć.
komentarz 28 listopada 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
@Comandeer, Możesz coś podesłać? Ciekawa sprawa, bo nigdy się tym nie zajmowałem.
1
komentarz 28 listopada 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
https://github.com/sdlambert/xslt-demo – tutaj widzę, że są jakieś w miarę proste demka.

Przy XSLT faktycznie można wepchać XML-a do szablonu HTML-owego, niemniej zwykłe dołączenie arkusza stylów do pliku XML też jest możliwe: https://www.w3.org/Style/styling-XML.en.html

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2015 w Inne języki przez rafalmagician Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,764 wizyt
pytanie zadane 1 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Marzena672 Nowicjusz (180 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...