• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Karta graficzna na wykończeniu?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
112 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez SzaaBao Początkujący (380 p.)

Hej. Grałem w grę i nagle zgasły mi dwa ekrany. Wcześniej miałem sytuacje że raz na 5 godzin potrafiły one zgasnąć i po sekundzie się włączały ponownie. Dzisiaj niestety jak już się wyłączyły to się nie włączyły. Monitory działają normalnie. Gdy próbuje ponownie włączyć komputer obraz na chwile pojawia się z dwoma niebieskimi paskami po czym nagle gaśnie (zdjęcie w załączniku) i już więcej się nie pojawi. Czy to oznacza że karta graficzna jest na wykończeniu? 

Grafika: AMD RADEON HD 7950 series

https://zapodaj.net/3e3ab630ca258.jpg.html

 

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2018 przez kacperinjo Nowicjusz (180 p.)
No raczej grafika. Te paski to artefakty?
komentarz 27 listopada 2018 przez SzaaBao Początkujący (380 p.)
Wiesz co, chyba tak. Jeśli to grafa to bardzo wczesna faza gdyż jak ochłonęła to po 5 minutach zastartowała i właśnie piszę ten komentarz z komputera. Spróbuję zrobić backup do poprzednich sterowników gdyż pobrałem przedwczoraj najnowszą wersję beta i chyba zaczne odkładać na nową grafę gdyż czuję że ta długo nie pociągnie ;(

Pytanie z innej beczki jak już jest wątek. Czy gtx 1050ti bedzię dorównywał temu radeonowi?
komentarz 27 listopada 2018 przez kacperinjo Nowicjusz (180 p.)
sprawdź jeszcze jakimś 3dmarkiem, może wystarczy wyczyszczenie radiatora, zmiana pasty. Jeśli po ostygnięciu jest okej to jest duża szansa, że się da ją uratować. :)
komentarz 27 listopada 2018 przez SzaaBao Początkujący (380 p.)
Okej, włączyłem jeszcze raz wymagająca grę żeby sprawdzić jak się zachowa, po 10 sekundach wyskoczyły artefakty i rip. Jak uda mi się dodać filmiki to pokaże.
komentarz 27 listopada 2018 przez SzaaBao Początkujący (380 p.)

0https://youtu.be/aBiiyvXTAek

 

tak to wyglada... Jest źle?

komentarz 27 listopada 2018 przez kacperinjo Nowicjusz (180 p.)
nie trzeba, już widać, że zdycha. Szukaj nowej. Niestaty nie doradzę jaka będzie najlepsza, bo nie jestem na bieżąco :(
komentarz 27 listopada 2018 przez SzaaBao Początkujący (380 p.)
Dzięki kolego za pomoc. 5-6 lat intensywnej pracy i pierwsze 3-4 lata w słabo wentylowanej obudowie zrobiło swoje. I tak miałem ją wymieniać w wakacje ale widze że trzeba będzie pomyśleć ciut wcześniej :(
komentarz 28 listopada 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Na upartego możesz obejrzeć PCB czy nie ma zimnych lutów i ewentualnie coś z nimi zrobić.
komentarz 28 listopada 2018 przez SzaaBao Początkujący (380 p.)
Okej, powiedzcie mi proszę jeszcze. Czy próbując to naprawić i obciążając kartę do testów mogę zniszczyć inne podzespoły jak płyta główna i procesor?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 132 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 79 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kubas23 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...