• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapis logów i błędów na serwerze ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w JavaScript przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Hej.

Mam stronę www, na początku chciałbym aby wszystkie console.logi który się tam wyświetlą były wysyłane w formie pliku na serwer. W które stronę dokładnie iść? Czy czysty JS jest w stanie to zrobić ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Źle podchodzisz do problemu logów... konsola to rzecz, której możesz używać sobie czasami w developie choć de facto czasami jest ona nadużywana, a wiele osób jakby w ogóle zapominało np. o debugerze.

Na serwerze powinny być zapisywane różne logi ale na pewno nie console.log. Zastanów się na początku co chcesz zbierać, jakie dane. Następnie pomyśl czy są to dane, które opitolisz jakimś narzędziem np. Kibana i przeanalizuj jakimi danymi musisz to zasilić. Generalnie polecam korzystanie z gotowych narzędzi bo są one znacznie lepsze niż Twój autorski system, a nawet jeśli wybierzesz płatne to z moich doświadczeń wynika, że koszt ten szybko się zwraca przy pierwszej awarii, gdy potrzebujesz np. prześledzić dokładnie ścieżki wędrowania requestów między mikrousługami itp. itd.

Jeśli natomiast nie chcesz bawić się w bardziej profesjonalne narzędzia to pomyśl np. nad jakimś prostym systeme eventów, które ślesz do bazy w jakiś usystematyzowany sposób i po prostu w kodzie zapinaj odpowiednie eventy na różne akcje itp. Takie eventy potem bardzo prosto sobie przetworzysz i wyciągniesz interesujące Cię informacje.
komentarz 27 listopada 2018 przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Chodzi mi bardziej o przypadek gdzie mój kod jest wykonywany na stronie do której nie mam dostępu. Chciałbym jakoś obejrzeć console.logi, zawartości pobranych obiektów itp o ile jest to w ten sposób możliwe?

Narzędzia typu Kibana w moim przypadku to przerost formy nad treścią.
komentarz 27 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
to powinieneś podejść do tego od innej strony, czyli jak rozumiem dajesz kod JS, który ktoś u siebie wpina i coś tam on robi tak? To może w tym kodzie po prostu zrób jakieś strzały do własnego endpointu komsumującego takie eventy?
komentarz 30 listopada 2018 przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)
Tak, właśnie o coś takiego mi się rozchodzi. Rozumiem  AJAX :)?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Squer Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 109 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Garniturek Użytkownik (820 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...