• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej po HTML,CSS,JS - Python?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,197 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Witam.

Opanowałem już podstawowe technologie webowe (HTML,CSS,JS). Na pewno będę je kontynuował poprzez naukę frameworków. Tylko chciałbym, oprócz tego pójść trochę inną drogą, Back-end i Game-dev to na razie mnie nie ciągnie,ale myślałem o aplikacjach desktopowych i cybersec. Więc myślę albo nad C++/C# albo Python. Tylko właśnie nie wiem co wybrać... Do Pythona mam takie dziwne przekonanie (i jest to przekonanie osoby która nigdy w tym języku nie pisała) że jak mam pisać aplikacje na kompa w Pythonie, to już lepiej to zrobić w C++/C# kod będzie lepszy wydajniejszy itp, Python wydaje mi się takim językiem, do wszystkiego i do niczego :). Z drugiej strony wydaje się on łatwiejszy niż C++/C#. Więc co byście polecili do branży cybersec, aplikacje dekstopowe? A możne jakiś inny język? Java?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A dlaczego nie skupisz się najpierw na poznaniu dobrze tych webowych, głównie JS skoro od tego zacząłeś?
komentarz 26 listopada 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Nie jestem nadal 100% pewny że web, to jest to co chce robić. JS mi się podoba, lubię ten język, ale szukam też jakiś alternatyw. Gdy już jesteśmy przy JS, co byś poleciał dalej do nauki, po opanowaniu samego czystego JSa ? Jakiś Vue, React?
2
komentarz 27 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ja polecam angular, react całkiem subiektywnie mi się nie podoba a z vue nie pracowałem. Ale to dopiero gdy faktycznie znasz js na w miarę dobrym poziomie, czyli np. rozumiesz async, umiesz debugowac kod, swobodnie poruszasz sie w Array.prototype, String.prototype, znasz i rozumiesz skladnie klas itp.
+2 głosów
odpowiedź 27 listopada 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Jeśli nie jesteś pewny czy web ci odpowiada to zrób coś nie webowego z wykorzystaniem tych technologi ;)

Vue, React - bardzo dobry pomysł ale wydaje mi się ze w pieszej kolejności musi ci się technologia webowa spodobać dlatego ja polecam zapoznać się z :

PWA - możliwość tworzenia stron internetowych które działaniem przypominają apki na telefonie. Wspierana przez przeglądarki, aby się bawić potrzebujesz localhosta lub domeny z SSLem (np github pages).

Znacznik <canvas> - wspomniałeś o Gamedev prawda ? ;) Znacznik canvas ci to umożliwia. jedna z moich gier napisana w canvas: https://budzis.pl/Wpisy/Programy/Ostatnia+choinka/ 
Jednak proste gry czasem warto napisać w samym HTMLu np: https://github.com/Bajdzis/choose-you-weapon-game

Node JS - możesz używać do backendu, gamedevu (serwery gry multiplayer w przeglądarkach) no i do elektrona a czym jest elektron ?

Elektron - możliwość tworzenia programów okienkowych na wiele systemów operacyjnych. Tu będziesz musiał nauczyć się wcześniej Node JS i NPM ale jeśli chcesz spróbować czegoś nowego to zachęcam ;)

Zachęcam do przekonania się iż z technologi webowych można zrobić wszystko ;)

komentarz 27 listopada 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Chodziło mi bardziej o cybersec. Nie mniej jednak dzięki za odpowiedź.
komentarz 28 grudnia 2018 przez kemez Obywatel (1,740 p.)

@rafal612b, Post odkopany ale Twoja gra w śnieżki wciągnęła mnie na ponad godzinę ! Super gierka. Uważam, że dużo lepiej byłoby gdyby player 1 vs cpu mógł grać na strzałkach - moja subiektywna opinia, jestem praworęczny. Szacun !

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Gamedev w JavaScript webgl: https://threejs.org

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 989 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Python przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,193 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez EdeX Mądrala (5,110 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...