• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czas na Programowanie i Studia Dzienne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez betman Bywalec (2,630 p.)
Witam,

1,5 roku temu zaczęła się moja przygoda z web devem, mam już na swoim koncie kilkanaście projektów, codziennie poświęcałem czas na naukę, poznawanie nowych technologi itd. ale w tym roku rozpocząłem studia na politechnice i niestety pojawił się problem z brakiem czasu na programowanie w ciągu tygodnia z powodu dużej liczby zajęć. Jedynie zostaje Sobota i Niedziela :/ Czy macie jakieś porady jak lepiej zarządzać czasem jak pogodzić studia z nauką programowania? Z góry dzięki za odpowiedź.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ehh... uwielbiam jak student studiów dziennych, nie pracujący na stałe twierdzi, że nie ma czasu :)

A powiedz mi inaczej... jakim cudem ten czas na naukę mają osoby, które pracują 8-10h dziennie, popoludnia spędziają z rodziną, dziećmi itp. i wieczorami siadają do nauki i kodowania? Jest wiele takich osób, sam tak przez pewien czas pracowałem mając w domu dwójkę małych dzieci, którym trzeba poświęcić swój czas. Mam wielu znajomych, którzy podobnie jak ja w wieku ~30 lat zdecydowali się zmienić braże również mając rodziny, żonę/męża, dzieci itp.

Także sorry batory, ale nigdy przenigdy nie uwierzę, że student dzienny bez stalej pracy (np. całymi popołudniami) nie ma czasu na naukę :)

A odpowiadając na pytanie po prostu postaw sobie jasne cele, zrób sobie check listę coś jakby taki sprint miesięczny co chcesz dokładnie zrealizować. Na przykład załóż sobie zrobienie jakieś małej apki, choćby jakiś mały CRM. Rozpisz co chcesz aby on posiadał, rozplanuj to na tygodnie (na początek taka jednostka czasu będzie oki) i krok po kroku koduj, skreślając z listy poszczególne taski. Od tyle i aż tyle, a czas uwierz mi masz... i to naprawdę baaaardzo dużo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,464 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,507 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...