• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

java konstruktory problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
719 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w Java przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
Witam

Jestem studentem informatyki i ostatnio zacząłem uczyć się języka Java. Na ostatnich zajęciach dostałem zadanie o treści :Utwórz klasę Kalkulator, która będzie posiadała konstruktory w wersjach 1 agrumentowej, 4 agrumentowej i 7 argumentowej oraz metodę liczącą i zwracająca wynik operacji matematycznej. Dodatkowo konstruktor kopiujący klasy zawierający informacje o liczbach wykorzystanych do wykonywania operacji. Programowanie nie jest moją mocną stroną więc W tym momencie mam problem bo nie wiem jak to zapisać to znaczy wiem jak stworzyć klasę , stożyć obiekt i konstruktor np jedno argumętowy i wiem że do metod mogę użyć seterów i geterów ale nie wiem jak to wszystko zapisać , żeby to działało.Czy ktoś może mi to w miarę  prosto wytłumaczyć jak to zrobić a najlepiej jak ktoś by mi podał jakiś przykład na wzór.Szczególnie jak bi mi ktoś powiedział o co chodzi z tym konstruktorem kopiującym (jak go zadeklarować itp.).Z góry dziękuję za pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 26 listopada 2018 przez mbabane

Z konstruktorem kopiującym za pewne chodzi o to, że robisz konstruktor, który przyjmuje ten sam typ obiektu i na jego podstawie robisz nową instancję (nowy obiekt, nową referencję):

public class Klasa
{
      private String pole;


      public Klasa();

     //konstruktor, ktory przyjmuje 
     //obiekt tej samej klasy 
     //w celu stworzenia kopii obiektu
      public Klasa(Klasa klasa) 
      {
          this.pole = klasa.pole;
      }

      public String getPole()
      {
          return pole;
      }

      public void setPole(String pole)
      {
          this.pole = pole;
      }
}

Wywołanie:

Klasa oryginal = new Klasa();
oryginal.setPole("Hello World");

Klasa kopia = new Klasa(oryginal);

Dopasuj tylko powyższe do Twojego zadania.

Jeśli umiesz zrobić konstruktor jedno czy dwuargumentowy to tym bardziej umiesz zrobić 7 czy 100-argumentowy - po prostu trzeba tylko więcej napisać.

Pokaz może co zrobiłeś do tej pory. Ale generalnie polecam po czytać, czy pooglądać o tym w necie bo to są mocne podstawy i w internetach jest tego cała masa.

google z zapytaniem java konstruktory https://www.google.com/search?q=java%20konstruktory

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Java przez Xarti Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 999 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2018 w Java przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...