• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosty system logowania / rejestracji - prośba o ocenę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
691 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w PHP przez niezalogowany
edycja 25 listopada 2018
Dzień dobry,

Stworzyłem w ramach nauki php / sql prosty system logowania oraz rejestracji użytkowników.

Prosiłbym o wstępną ocenę tego tworu. O to link gitlab: https://gitlab.com/raptoor2/login-system

Wiem, że kodu nie ma zbyt dużo ale może ktoś zwróci uwagę na jakieś podstawowe błędy w samych założeniach.
Za wszystkie wskazówki, porady będę wdzięczny!

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Już @HaKIM główny problem stwierdził, ale jeśli chcesz mogę dorzucić kilka słów od siebie:

Jeśli to Twój całkowity początek to tragedii nie ma - też tak niestety zaczynałem. Jednak tak się teraz nie pisze w PHP, jak najszybciej powinieneś zmienić sposób pisania. Aplikacja powinna mieć jedno wejście (jeden plik na który kierowane są wszystkie requesty), następnie tam powinno nastąpić wywołanie odpowiednich rzeczy, wykonanie logiki i zwrócenie odpowiedzi. Całość pisze się obiektowo, najczęściej stosuje MVC lub rzeczy do niego podobne (rozdzielenie na kontrolery, modele/encje, widoki). Parę haseł, z którymi warto (a nawet bym powiedział że trzeba) się na początek zapoznać: Composer, MVC, Twig, PSR-4, PSR-2.

1
komentarz 26 listopada 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Niekoniecznie. Do wyboru mamy jeszcze Argon2i (PHP 7.2^), które swoją drogą jest bardziej bezpieczne.

Ja tylko dodam, że tego typu komentarze to spore zło, tymbardziej gdy pracujemy z teamem. Team się boi usunąć komentarz, bo nie wie czy ktoś tego potrzebuje a autor takowego natomiast może zapomnieć o co z tym chodziło i też nie jest pewien czy można go usunąć - i tak oto powstaje odpad w kodzie.

1
komentarz 26 listopada 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Do wyboru mamy jeszcze Argon2i (PHP 7.2^), które swoją drogą jest bardziej bezpieczne.

Racja, kompletnie o nim zapomniałem. Na pewno nie mogą to być jakieś sha512 czy md5. 

+2 głosów
odpowiedź 26 listopada 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Największą bolączką tego projektu jest brak podziału na warstwy.

Chciałbym Ci bardziej pomóc, ale ten kod jest zbyt czasożerny. Gdybyś skorzystał z funkcji, ułatwiłoby to o niebo sprawę. Przepisz projekt na paradygmat obiektowy/funkcyjny, wtedy dostaniesz o wiele większy feedback na forum. Odniesienie się do funkcji - wykonującej konkretne zadanie - i jej zrozumienie jest o wiele prostsze niżeli przytaczanie pojedynczych linijek kodu.

Poradniki odnośnie obiektówki:

https://symfonycasts.com/search?q=oop&sort=most%20relevant&page=1&types=course

https://webmastah.pl/jak-programowac-obiektowo-cz-1-wstep/

Ja jedynie dodam od siebie, żebyś się nie bał się rozdzielać kodu na małe kawałki.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 2,203 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2015 w C i C++ przez Marcin Szczodry Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 201 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 645 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w PHP przez bezmózg Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...