• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki komputer/laptop potrzebuję?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
146 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dyjy Nowicjusz (120 p.)

Hej. Chcę kupić laptopa lub komputer stacjonarny (właściwie cały zestaw) do nauki i na studia. Studia informatyczne, bezpieczeństwo systemów informacyjnych więc służyłby do jakichś projektów, ale chcę na własną rękę uczyć się programowania i cybersec. Chcę, by to chodziło płynnie, budżet określam na 6k, ale im taniej, tym lepiej. Do gier mam konsolę, komputer/laptop nie musi służyć do gier, nie gram w gry. Tylko to o czym pisałem: programowanie, cybersec, studia. Gdzie najlepiej czegoś poszukać? Rozrzut cenowy często jest spory pomiędzy tymi samymi modelami - w zależności od sklepu. Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę? Może coś takiego?

Asus

Lenovo

 

komentarz 25 listopada 2018 przez niezalogowany

1. Za takie pieniądze to można poszaleć. Piszesz, że do gier być nie musi. To znaczy, że nie będziesz żadnych odpalał, czyli szukać czegoś z kartą zintegrowaną, czy jednak do gier nie bardzo, ale jakaś normalna karta graficzna by się przydała?

2. Czy potrzebujesz sporo miejsca, bo np. trzymasz dużo serial na dysku czy nie?

3. Musi być przenośny, czy nie?

4. Wolisz małą czy dużą matrycę?

Sprecyzuj trochę.

komentarz 27 listopada 2018 przez MrBinary Nowicjusz (140 p.)
Kup sobie macbooka :)
komentarz 27 listopada 2018 przez niezalogowany

@MrBinary, nie polecam, niby tak je chwalą, ale po pierwsze bardzo drogie, a może i do pisania stron www dobre, ale np. na macbooku linuxa kali nie odpalisz, chyba że w wirtualce, a takie rzeczy przy bezpieczeństwie się przydają. A do tego ten macOs... Nie każdy go lubi.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
9 odpowiedzi 982 wizyt
pytanie zadane 18 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 844 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 265 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...