• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lapek praca/gry

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
186 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Cześć,

przyszła pora i na mnie, też chciałbym zapytać o kupno lapka. Zaznaczę tylko, że przejrzałem już masę wątków w tym temacie cool

  1. Budżet: 4 - 5.8k
  2. Przeznaczenie: Backend (vagranty, dockery + phpstorm) + trochę gier
  3. Ram: min 16, ale na upartego rozważę też opcję z 8
  4. Mile widziana opcja Brak systemu, chociaż niekoniecznie

Jestem mocno nastawiony na warianty z GTX 1060 i celuję w modele gamingowe. Nie zależy mi żeby sprzęt wyglądał biznesowo kosztem gorszego chłodzenia/wyższej ceny #apple. Jeśli chodzi o procka to targetuję w i7-8750H. Stawiając takie wymagania znalazłem dwa warianty:

Dajcie znać czy w tym przedziale cenowym znajdę coś dobrego. Jeśli ktoś korzysta z powyższych to napiszcie proszę jak wypada temat chłodzenia. Sugestie typu lepiej nie wibjać się w koszty i 1050Ti, bo... również mile widziane. 

Miłej niedzieli wink 

1
komentarz 25 listopada 2018 przez niezalogowany
no to racja, lepiej nie ładować tyle w kartę ile dokupić większy dysk minimum 500 GB, 250 szybko Ci zabraknie miejsca, zwłaszcza, że skoro chcesz gierkować również to gry które wymagają takich kart to już swoje ważą.

Weź dwie gierki i już połowy dysku nie ma, a gdzie praca...

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 listopada 2018 przez niezalogowany
wybrane 26 listopada 2018 przez Ehlert
 
Najlepsza
Całym sercem polecam MSI, sam używam i jestem zadowolony, ja mam gv62, ale to dlatego że mój budżet wynosił ok. 4200. Polecam jednak gv72 ze względu na lepszą i większą matrycę, to się naprawdę przydaje. Tylko dysk trochę mały ... U mnie na dokładnie takim samym dysku ledwo mieści się Wnidows, parę programów i Wiedźmin 3. Weź lepiej dysk 480 GB a kartę 1050 Ti, u mnie na niej np. Wiedźmin 3 lata na 45 fps przy wysokich ustawieniach.
komentarz 26 listopada 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Dysk wezmę większy, ale przy lepszej karcie muszę zostać smiley

komentarz 26 listopada 2018 przez niezalogowany

@Leonardo63,  a ja odradzam MSI i każdy ich produkt. Kolega w pracy kupił laptop MSI 3 razy był na gwarancji w ciągu pół roku. To się wyłączał, to płyta walnięta, to klawiatura, za 4 razem jak wysłał na gwarancję znowu to odesłali z powrotem odrzucając gwarancję rzekomo "zalany laptop" i wycenili naprawę na 3 tysiące.

komentarz 26 listopada 2018 przez niezalogowany
Widocznie miał pecha, wszędzie zdarzają się wadliwe egzemplarze, u mnie, znajomego informatyka-sieciowca i znajomej MSI działają i przestać nie zamierza
komentarz 26 listopada 2018 przez niezalogowany
To że wadliwy egzemplarz to ok,. Masowa produkcja i wiadomo że jakiś przejdzie, ale tu już chodzi o podejście do rozpatrywania reklamacji. Spławić, aby się pozbyć. Po ostatnim razem jak wrócił z serwisu to jedna sekcja klawiatury nie działała. Dlatego według mnie to nie warto się bawić w żadne "gamingowe" laptopy a kupić jakiegoś della lub thinkpada.
komentarz 27 listopada 2018 przez niezalogowany
Z Dellami mam podobne doświadczenie jak ty z MSI, a poza tym przynajmniej te modele z którymi ja miałem styczność psuły się strasznie. A co do podejścia, w serwisie też pracują ludzie, zależy jak się trafi, ja sam korzystam z serwisu w Olsztynie (mieszkam niedaleko) i chodź robiłem to tylko raz i to z mojej winy (zalanie) to nie skarżę się, szybka, profesjonalna obsługa.
0 głosów
odpowiedź 25 listopada 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Możesz to połączyć.
Dell Vostro 7580 i5-8300H/16GB/240+1000/10Pro GTX1060 (Reflink)
Dell Vostro 7580 i7-8750H/16GB/240+1000/10Pro GTX1050Ti (Reflink)
Matryca FULL HD matowa IPS, pełny i5H 8 generacji 4 rdzeniowy, estetyczny wygląda 3 letnia gwarancja.

Ewentualnie z stonowanym designem i grafiką GTX1050ti wyjdzie taniej.
Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB GTX1050Ti (Reflink)
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 6 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Do tego dysk SSD ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 (Reflink)

Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD (Reflink)
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 6 rdzeniowy, aluminiowa obudowa, stonowany design, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 68 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 29 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Tymoteusz_ Nowicjusz (240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...