• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie tabeli w XML

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,266 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2018 w Inne języki przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)
zmienione kategorie 24 listopada 2018 przez Comandeer
Witam, chciałbym stworzyć plik w xml-u (konkretnie tabele z kilkoma kolumnami i wierszami) po to aby potem wczytać go w Microsoft Visual Studio. Co muszę wiedzieć, jak wgl zacząć i czy program EditX XML Editor Professional Editor jest dobry? Niestety jeszcze nie miałem styczności z XML dlatego proszę o wszelkie informacje, linki i itd bo jak narazie wiem tylko jak on wygląda i podstawowe funkcje. Przydałaby się struktura tworzenia takiego pliku

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)

http://www.samouczekprogramisty.pl/xml-dla-poczatkujacych/

Tutaj masz link gdzie wszystkiego się dowiesz, ogólnie wyszukiwanie takich informacji nie jest trudne wystarczy wpisać nazwę języka lub technologii w google i dopisać do tego kurs lub tutorial. Sam XML jest prosty jak to tylko możliwe chociaż ja osobiście preferuje JSON jest bardziej zwięzły i przejrzysty. A tabele możesz opisać identycznie  jak w html tylko możesz użyć dowolnych nazw znaczników np:

<table>
   <row>
      <col>Dane</col>
      <col>Dane</col>
      <col>Dane</col>
   </row>
   <row>
      <col>Dane</col>
      <col>Dane</col>
      <col>Dane</col>
   </row>
</table>

Jak widzisz wygląda to identycznie jak HTML, są oczywiście drobne różnice ale te dwa języki wyróżniają sie niemal dokładnie tą samą strukturą czyli <znacznik atrybut="wartość"></znacznik>

komentarz 27 listopada 2018 przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)
Ok wszystko jasne oprócz tego że nadal nie wiem jak stworzyć tabele. Nadesłany kod jest nadal ciągiem wyrazów.
komentarz 27 listopada 2018 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
Nadesłany kod nie jest ciągiem wyrazów, to gotowy przykład zapisu tabeli. Język xml nie służy do tworzenia tabel w nim możesz jedynie zapisać strukturę i dane w tabeli identycznie jak to się robi w html. A potem ten plik xml musisz obsłużyć odpowiednią funkcją w zależności w jakim języku piszesz aplikacje bo w Visual Studio możesz pisać praktycznie w każdym języku.
komentarz 27 listopada 2018 przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)
Korzystam z Microsoft Visual Studio. Dowiedziałem się, że jest gotowy lib do obsługi plików xml. Nazywa sie chyba MSXML. Stworzyłem już sobie pliki które bede potrzebował w xml  ale byłbym wdzięczny jakbys pokazał mi przykładowy kod który wczytuje własnie taki plik w programie bo nigdy tego nie robiłem
komentarz 27 listopada 2018 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)

https://www.codeproject.com/Articles/4285/Using-MSXML-to-Read-XML-Documents

znalazłem jakiś poradnik na ten temat. Tutaj znajdziesz przykładowy kod.

https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/desktop/ms760399(v%3dvs.85)

jest też oficjalna dokumentacja.

komentarz 27 listopada 2018 przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)
Niestety aż tak dobry jeszcze nie jestem żeby to zrozumiec na podstawie tych linków
komentarz 27 listopada 2018 przez Riddick Bywalec (2,600 p.)
W takim razie poszukaj łatwiejszej biblioteki albo zacznij od łatwiejszej technologii. Z tego co widzę ta biblioteka jest wykorzystywana do produkcji ogromnych aplikacji i raczej nie ma zastosowania w małych projektach. Poszukaj dobrze na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Nie zawsze porywanie się na głęboką wodę jest dobre. Jeśli chodzi o moje propozycje to ja jestem web developerem i mogę doradzić jedynie w kwestii technologii webowych. W php np to kwestia jednej linii kodu.
komentarz 27 listopada 2018 przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)
Rozumiem. Spróbuje coś pokombinować. Dzięki za porady. Pozdrawiam
komentarz 28 listopada 2018 przez samouczekprogramisty Nowicjusz (100 p.)
@Riddick, bardzo dziękuję Ci za polecanie materiałów na Samouczku :). Jeśli jest coś co Twoim zdaniem wymaga usprawnienia, poprawy, proszę daj znać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 291 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w Inne języki przez magpia13 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2018 w PHP przez Kamil Jarzyna Użytkownik (940 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2016 w SQL, bazy danych przez onlyone Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...