• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z fifą 15

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2018 w Grafika i multimedia przez Tedi Użytkownik (580 p.)
Witam

Ostatnio zakupiłem listę podzespołów do komputera. I mam problem z jedna grą.

Komputer:

Intel core i5 4570

Geforce msi 1050 ti gaming x 4gb(kupiona wczoraj)

8gb ramu

256gb ssd

500gb hdd

Dodam, że np fortnite chodzi na full ełckich ustawieniach na 60fpsach. Wiedźmin na wysokich/ wysokich-uber też chodzi płynnie. Może ta fifa jest po prostu za stara??

*mam pobrany program geforce experience, który optymalizuje gry i przy fifie ustawia wszystko na maxa
komentarz 24 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Życzę powodzenia w rozwiązniu problemu, sam niedawno na podobny trafiłem... Robilem porządki w domu 2 miesiące temu i wpadły mi w ręce płyty jeszcze z czasów licealnych (do dziś nie wiem jakim cudem powędrowały ze mną na studia i przez 3 mieszkania potem:D i w ogóle w to nie zagrałem) i znalazlem Shogo i Dark Colony... stare dobre gierki ale za chiny nie mogę ich odpalić na żadnym kompie (na PC mam i5 z grafą wbudowaną w płytę, a na macbook pro na jakiś virtual box itp. też się wywala).

Choć Tobie daję większe szanse bo to 2015 (jak wnioskuję z nazwy), a moje to lata 199x... :)
komentarz 24 listopada 2018 przez Tedi Użytkownik (580 p.)
Czyli uważasz, że to po prostu za stara gra?
komentarz 24 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie wiem, ja tak właśnie sobie to wytłumaczyłem i płyty wyrzuciłem żeby mnie więcej nie denerwowały :) W sumie może i dobrze bo tak bym wieczorem siedział przy gierkach zamiast przy robocie :)
komentarz 24 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Moze nie kompatlibilna z systemem, nie wiem jak to wyglada, czy jest wersja 32 i 64 bitowa, ale jezeli tak i masz system 32 bitowy, a gra jest na 64 bitowy, to chyba będzie problem
komentarz 24 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
komentarz 24 listopada 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
A przy uruchamianiu pokazuje sie jakiś błąd? Albo cokolwiek? Jakaś reakcja?

Czy po prostu próbujesz uruchomić .exe i dosłownie nic sie nie dzieje?

Co tak właściwie jest źle bo o tym nie wspomniałeś, ona nie działa czy po prostu działa ale zbyt słabo względem twojej mocy?
komentarz 24 listopada 2018 przez Tedi Użytkownik (580 p.)
Mam system 64bitowy, chodzi zbyt słabo względem mocy komputera. Jak wiedźmin chodzi płynnie na wysokich, fortnite epickie ustawienia ponad 60fpsów to jak komputer może mieć problem z tak starą i mało wymagająca grą jak fifa 15, zmieniałem ustawienia grafiki i na najniższych działa tak samo jak na najwyższych, instaluje właśnie fife 19, zobaczymy jak będzie działać
komentarz 29 listopada 2018 przez Tedi Użytkownik (580 p.)

Od zeszłego tygodnia mam fife 19 chodzi na maksymalnych ustawieniach bez żadnego zacięcia, więc to musi być problem z grą

komentarz 30 listopada 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Możliwe

Jak dobrze pamiętam to fifa 15 wychodziła jak był "przełom" - wychodziły nowe konsole
I gry były beznadziejnie zoptymalizowane, do tego stały się duże a wcale nie lepsze
Np takie watch dogs
Nie wyglądało lepiej od gier z poprzednich lat, nie miało bardziej złożonej mechaniki a nawet było słabsze od niektórych, a działało beznadziejnie na sprzęcie, na którym gry z kilku miesięcy wcześniej chodziły płynnie na wysokich ustawieniach
Podobnie assassins creed unity

Okolice 2014 to był taki niezbyt dobry czas bo każdy wydawca chciał pokazać jaki jest super bo wspiera nowe technologie, ale mało kto był w stanie te nowe technologie odpowiednio zoptymalizować
W efekcie dostaliśmy trochę lepszą jakość... i ogromną przepaść w wymaganiach i rozmiarach gier

Albo tak mi się wydaje z perspektywy czasu

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Artur313 Użytkownik (790 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Maciek Strączek Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wojciech N Nowicjusz (170 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...