• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klasa przechowująca współrzędne wieszchołków prostokąta

0 głosów
84 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2018 w C# i .NET przez CKrateczka Nowicjusz (140 p.)
Witam, uczę się c# i korzystam z podręcznika Marcina Lisa (wydanie III). Mam problem z zadaniem w którym muszę napisać klasę (o nazwie prostokąt) która przechowuje współrzędne 4 rogów prostokąta oraz metodę która wyświetla te wartości. Potrafię napisać klasę zawierającą współrzędne jednego punktu (wiadomo x, y i w sumie tyle), ale mam pojęcia jak to zrobić kiedy chcę przechować 4 punkty (bo chyba nie każda współrzędna osobno, wyszło by 8 zmiennych). Dziękuję za pomoc.
komentarz 24 listopada 2018 przez NowyUrzydgownig Gaduła (3,610 p.)
Zrób strukturę o nazwie Punkt, który będzie miał współrzędną x oraz y. Następnie w klasie prostokąt przechowujesz 4 zmienne, które oznaczają odpowiednio każdy z rogów prostokąta.
komentarz 24 listopada 2018 przez CKrateczka Nowicjusz (140 p.)
Nie miałem struktury wcześniej w podręczniku, da radę to zrobić jakoś inaczej?
komentarz 25 listopada 2018 przez NowyUrzydgownig Gaduła (3,610 p.)
Zamiast struktury możesz stworzyć klasę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez rafal612b Nałogowiec (44,920 p.)
8 zmoennych jest jakiś pomysł ;-) lecz w programowaniu obiektowym powinnismy mówić o 8 polach ;-) jesli chcesz zmniejszyc liczbę pol w klasie mozesz skorzystać z klasy Point ktora przechowuje x i y ;-)
komentarz 26 listopada 2018 przez Siemił Obywatel (1,820 p.)
Albo z klasy Rectangle wtedy będzie tylko jedno pole.;-)
komentarz 27 listopada 2018 przez rafal612b Nałogowiec (44,920 p.)

Gdyby użyć Rectangle bez sensu jest tworzyć klasę prostokąta którą CKrateczka chciał napisać samem ;)

komentarz 27 listopada 2018 przez Siemił Obywatel (1,820 p.)
Rozumiem i nie potępiam. A to czy bez sensu to zależy od przeznaczenia danej klasy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,296 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w C# i .NET przez Imerators Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

64,198 zapytań

110,595 odpowiedzi

231,808 komentarzy

46,959 pasjonatów

Przeglądających: 249
Pasjonatów: 22 Gości: 227

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...