• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przedłużyć czas działania?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w Nasze projekty przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)
Witam,

Ostatnio stworzyłem lampkę na korytarz stworzonej z Arduino, czujnika PIR i białej diody. Wszystko zasilam baterią 9V. Urządzenie jest cały czas włączone, przez co działa bardzo krótko - zaledwie ok. 10 - 15h. Da się to jakoś wydłużyć, np. zakupując jakąś inną baterię (korzystałem już z baterii Varta i GP, ale słyszałem, że Duracella działają trochę dłużej). Może zmienić rodzaj zasilania - myślałem nad koszykiem na 6 baterii 1,5V, ale nie pasuje to do mojej obudowy do tego urządzenia, dlatego szukam innego rozwiązania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 26 listopada 2018 przez Mikołaj
 
Najlepsza
Ciekawy temat poruszasz ;) Bateria 9v ma bardzo mała pojemność ok 500mA. Jeśli wykorzystał byś koszyk 6 bateria AA to miejsce ał byś i napięcie 9v i pojemność ok 2000mA. Zastosowanie akumulatorków np Eneloop spowodowało by że użytkowanie twojej lampki nie było by tak drogie. Roziem że korzystasz z gotowej płytki Arduino. Niestety to jest twój problem ponieważ na płytce są stabilizatory i inne szmery bajery które cały czas pobierają prąd. Choćbyś uśpił mikrokontroler wprowadzając go w tryb idle czy powedown to i tak stabilizator i czujnik będzie brał swoje. Jedyna rada to zaprojektować własną płytkę bez stabilizatora a zasilanie wystabilizowac przez kondensatory.
komentarz 24 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Istnieje inna mozlieosc, zalezna od tego, czy jest to dom jedno rodzinny i czy jest tam okno, lub możliwość wyprowadzenia kabli z domu. Wtedy mozna by teoretyvznie uzyc paneli, ktore zasilaly by arduino caly dzirn i jednoczesnie ladowy akumulator, który zalaczalby sie w nocy. Co prawda to sporo zabawy i panele tez musialby miec odpowiednia wielkosc, ale to tez wyjscie.

 

Inna opcja jest podlaczenie arduino pod wtyczke, zalecane napiecie wejsciowe dla arduino lezy po między 7 i 12V, a maksymalne do 20 V. Wiec mozna by kupic zasilacz z regulowanym wyjsciem i tak to rozwiazac, bo inaczej i tak trzeba albo kupic, albo ladowac baterie. Akurat wyjscie z zasilaczem, ma swoj plus, bo wtedy mozna uzyc transformatorów i podlaczyc lapki, ledy, ktore pobieraja wiecej prady, a baterie by tu zawiodly i szybciej padly
komentarz 24 listopada 2018 przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)

@profesorek96,

Własnej płytki nie dam rady zrobić - nawet nie wiem czy tego ąż tak bardzo potrzebuję. Dlatego szukam jakiegoś taniego i "wytrzymałego" źródła zasialania. Nawet z tym koszykiem - 40 - 60h to nie jest jakiś zadowalający wynik. Nie będę używał tej lampki przez cały czas, bo pewnie kiedyś zrobię z tego coś innego, ale i tak nie marzy mi się wydawanie tylu pieniędzy na baterię.

1
komentarz 24 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Albo zasilacz na 9v i do gniazdka 230v
1
komentarz 26 listopada 2018 przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)
Chyba się skuszę na ten zasilacz. Dziękuję wszystkim za pomoc!
komentarz 26 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak pisalem, lepiej by bylo chyba z regulowanym wyjsciem kupic, wtedy mozesz uzyc tez do innego sprzetu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,034 wizyt
pytanie zadane 2 września 2015 w Mikrokontrolery przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 609 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...