• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skąd brać zlecenia na strony www i sklepy ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
925 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w Offtop przez timati Bywalec (2,060 p.)
Witam, mam pytanie i może ktoś się orientuje w temacie.

Skąd brać zlecenia na strony www i sklepy internetowe ? Wysyłałem oferty do firm z panorama firm, ale tam większość firm ma już własne strony. Jak znaleźć firmy, które takich stron nie posiadają ?

Z góry dzięki za pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 listopada 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
Tu nie chodzi o znalezienie takich firm ale te firmy mają znaleźć Ciebie. Na początek nie masz zbyt dużych szans żeby znaleźli Cię po Twojej stronie internetowej bo to długa i ciężka droga do wypozycjonowania w takiej branży. Jeśli masz firmę to możesz ubiegać się o dotację na reklamę np. płatne ogłoszenia OLX, promowane posty na FB itd. Co do darmowych sposobów to są grupy na FB  "sprzedam/kupie/zamienię" itd. Oraz OLX chociaż usługi to raczej płatna kategoria ale niewiele. Różne fora webmasterskie z zakładkami "ogłoszenia". Ja swoje pierwsze zlecenie miałem właśnie od kogoś kto przeglądał forum Pozycjonowanie i Optymalizacja, a tydzień temu zarobiłem trochę grosza dzięki osobie z tego forum, która potrzebowała aby ktoś naprawił jej problem ze sklepem.

 

Początki są ciężkie ale się nie poddawaj. Ja przez pierwsze 4-5 miesięcy nie zarobiłem ani grosza. Jest to ciężka branża ale jeśli już z kimś nawiążesz dłuższą współpracę to potem pójdzie z górki.

A jak chcesz znaleźć kogoś kto nie ma strony no to pozostaje Ci chodzenie po różnych sklepach branżowych typu sprzęt rtv/agd, kwiaciarnie, usługodawcy itp. Na początek też nie wystrasz ceną. Pamiętaj, żeby najpierw zaistnieć na rynku a dopiero potem go podbić ;D
komentarz 23 listopada 2018 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Dzięki za odpowiedź !

Swoje pierwsze 3 zlecenia mam już za sobą :)

Posiadasz może jakieś dokładniejsze informacje na temat dotacji ? Bo jestem studentem dodatkowo pracuję na etacie z umową o dzieło. A z tego co czytałem to większość dotacji jest tylko dla bezrobotnych :(
komentarz 23 listopada 2018 przez afqedart Mądrala (5,050 p.)
To jest najzwyklejsze dofinansowanie dla firm, które można przeznaczyć właśnie na reklamę. Idziesz do urzędu i dostajesz. Kwota zależy od województwa i branży oczywiście. Zależnie od województwa są wymagane określone warunki jak np. wielkość firmy, czy to nowa czy stara firma itd. Nie wiem czy coś dla bezrobotnych jest. Kiedyś byłem (dawne dzieje) w katowickim urzędzie to dla bezrobotnych oferowali jedynie dofinansowania na kursy typu wózki widłowe itp.

PS. wiesz, że "o dzieło" to jest najgorsze co może być nie? ;D Pewnie żeby pogodzić życie studenta z pracą musisz mieć taką umowę, ale tylko przestrzegam :)
komentarz 23 listopada 2018 przez timati Bywalec (2,060 p.)
Wiem, że o dzieło to najgorszy szajs, ale czasami nie ma wyjścia :)
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)

Na początek spróbuj znaleźć znajomości, np koledzy kolegów itp którzy prowadzą jakąś małą firme lub coś podobnego i zaproponuj, że w promocyjnej cenie zrobisz strone wizytówke. Potem słyszą od innego znajomego, który też coś tam prowadzi i cie polecają gdzieś dalej i już się kręci laugh

 

Ja miałem przygotowanych kilka rozbudowanych projektów i byłem kiedyś u informatyka z kompem i wywiązała się taka luźna rozmowa i pokazałem mu swoje portfolio. Zrobiło to na nim wrażenie i tak się złożyło, że słyszał od znajomego, że potrzebuje strony i dogadał się ze mną w taki sposób, że kompa mi naprawi za darmo, a w zamian zrobie prostą stronę wizytówke. Dla mnie to była wielka szansa więc się postarałem i później jak znowu znalazł klienta to już za fajne pieniądze robiłem zlecenia na np sklep internetowy. W moim przypadku to było bardzo losowe zdarzenia, ale wystarczy się popytać znajomych czy czegoś nie potrzebują i na początku zrobić za małe pieniądze (nie za darmo!) i jakoś idzie smiley

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 306 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 652 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Inne języki przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 1,220 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w HTML i CSS przez bat_kuba Użytkownik (600 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...