• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój super szybki laptop - co zrobić ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Juniorforum Nowicjusz (180 p.)

Witam wszystkich forumowiczów, Ostatnio borykam się dosyć poważnym problemem i już nie wiem sam jak go rozwiązać, dlatego zwracam się w waszą stronę o pomoc, ponieważ jak wiadomo koniec języka robi za najlepszego przewodnika. Mianowicie używam ostatnio laptopa swojej teściowej, i poprosiła mnie czy mógł jej trochę pomóc by laptop nie działał tak powolnie. Na początku myślałem że to problem jakiś złośliwych oprogramowań, albo po prostu podczas uruchamienia odpala jej sie parę programów na raz, odinstalowałem wiec wszystkie darmowe antyvirusy zostawiłem tylko jeden, msconfig ustawiłem by podczas startu odpalała się tylko najbardziej potrzebna ilość programów ale to nic nie pomaga wiem że najlepiej w tym wypadku było by mi wymienić dysk z HDD na SDD ale jak wspominałem to laptop mojej teściowej i nie zamierzam w niego inwestować, formatowanie systemu również nie wchodzi w grę ponieważ usunie wszystkie rzeczy a ja poźniej bede musiał sie tłumaczyć co i jak. Zauważyłem pare dziwnych rzeczy które dzieja sie na tym lapku, jedna z nich to taka że żeby do was sie tu dostać potrzebował on jakis 25 minut, reCAPTCH to już mogłem zapomnieć przy rejstracji zbyt duży wysiłek, musiałem skorzystac z telefonu. W menadżerze urządzeń dochodzi do ciagłych skoków zużycia procesora i dysku nawet do 100 % , a touchpad czasem tak sie zawiesi że wszystko moge zrobić tylko nie ruszać myszka przez jakies 5 minut potem wraca do normy, dodam że może paramterowo nie jest to jakiś potwór ale to mimo wszystko jest nie poważne żeby tak było źle. Gdy włączyłem skanowanie Windows defenderze to przy 11 godzinach z niej zrezygnowałem.(win8)

1
komentarz 23 listopada 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Bez nabijania się i całkowicie poważnie. To jest problem emocjonalny. Radzę przyjąć zasadę że nie zajmujesz się systemami rodziny jeśli nie masz nad nimi kontroli (pełnej). Chciałbym się mylić ale naprawdę za chwilę będziesz miał dość słuchania od wuja, ciotki i stryjenki utyskiwań na ich laptopy i systemy. Powód jaki będą to robili/robiły będzie jeden "jesteś informatykiem więc się znasz" :-) Jeśli odeślesz takie problemy do specjalistów to po pierwsze zbudujesz pośrednio szacunek do swoich kompetencji (bo rodzina będzie wiedziała że to kosztuje) a po drugie jasno zaznaczysz czym się zajmujesz a czym nie.

No ale jeśli chcesz brnąć w te "wywożenie nawozu ze stajni". Zastanów się czy chcesz diagnozować problem czy go rozwiązać. Jeśli tylko rozwiązać, zrób backup i dokonaj ponownej instalacji systemu. Jeśli jesteś ciekaw dlaczego system "się przycina" to brnij... :-/

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 listopada 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
HDD na SDD nic innego nie pomoże
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)

Może zaloguj (zarejestruj się) na dobre programy lub pclab, zrób skan FRST tekst wklej na pastebin i podrzuć link. Tam Ci pomogą.

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

W menadżerze urządzeń dochodzi do ciagłych skoków zużycia procesora i dysku nawet do 100 % , a touchpad czasem tak sie zawiesi że wszystko moge zrobić tylko nie ruszać myszka przez jakies 5 minut potem wraca do normy

Objawy typowe dla działającego w tle Windows Updatelaugh Wyłącz to.

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Odinstaluj wszystkie antywirusy i zainstaluj Malwerbytes- przeskanuj.

Nikt nie napisał ale chyba najważniejsze dokup pamięć!!(jak się oczywiście da, bo nie napisałeś co to za laptop)

Wymień pastę na procesorze-nie zaszkodzi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 836 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez radek200112 Początkujący (400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,571 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...