• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie do rozwiązania. Python

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
705 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w Python przez Adrian95p Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Mam pewien problem,nie potrafię rozwiązać tego zadania,nawet nie wiem od czego mam zacząć. Studiuje informatykę na pierwszym roku i niestety opuściłem zajęcia przez sprawy prywatne a tego dnia zostało zadane zadanie do wykonania w domu. Oto jego treść :

Algorytm przeszukiwania binarnego
- zakładamy że lista którą będziemy przeszukiwać jest już przesortowana (bądź przesortowana funkcją   .sort())
- algorytm musi działać na różnych listach (o różnej wielkości - czyli, gdy wkleję swoją listę to też ma działać :))
- jako wynik przeszukiwania listy powinniśmy dostać INDEKS na którym szukany element się znajduje
- algorytm w formie kodu napisanego w Pythonie (żeby nie było tenteges)

z programowaniem dopiero zaczynam swoją przygodę ale wierze,ze uda mi się wszystko ogarnąć :)

Pozdrawiam i mam nadzieje,ze uzyskam odpowiedz.
komentarz 23 listopada 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

mam nadzieje,ze uzyskam odpowiedz

Nie zadałeś pytania ;)

ale wierze,ze uda mi się wszystko ogarnąć :)

A co już umiesz?

komentarz 23 listopada 2018 przez Adrian95p Nowicjusz (120 p.)
Jestem totalnym laikiem. Przeglądałem sobie różne poradniki co do programowania na pythonie także wszystko dla poczatkujacych.

Tak,nie zadałem. Proszę o nakierowanie mniej więcej od czego muszę zacząć aby rozwiązać to zadanie,co muszę zrobić.
komentarz 23 listopada 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Jestem totalnym laikiem

Czyli... wszystkie wykłady? Bo wyszukiwanie binarne nie brzmi jak coś, co by dali po pierwszym wykładzie.

W każdym razie:

Proszę o nakierowanie mniej więcej od czego muszę zacząć

- poczytać o podstawach Pythona, też pewnie z wykładu

- przeczytać parę razy algorytm (pewnie był gdzieś zapisany na wykładzie), zrozumieć go, spróbować na kartce go wykonać z ręki dla jakiejś krótkiej listy

- dopiero wtedy zacząć myśleć nad implementacją

komentarz 23 listopada 2018 przez Adrian95p Nowicjusz (120 p.)
Jestem na studiach zaocznych wiec jest trochę inaczej. Podczas drugiego zjazdu były te zajęcia,na pierwszym byłem a w weekend mam trzeci.

Mam prezentacje z wykładów,czytałem co to algorytm,wyszukiwanie binarne również ale dziś poświęcę więcej czasu na to. Mógłbyś podać mi przykład algorytmu,taki prosty który mogłbym później wykorzystać?
komentarz 23 listopada 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Jestem na studiach zaocznych wiec jest trochę inaczej

Ale wykłady w formie prezentacji/PDFów pewnie macie... nie?

Mógłbyś podać mi przykład algorytmu,taki prosty który mogłbym później wykorzystać?

Wyszukiwanie binarne jest algorytmem. Jest jeden, więc nie mam jak dać przykładu. Powiedziałbym dokładnie to samo co jest napisane na wykładzie lub na https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwanie_binarne .

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 200 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2018 w JavaScript przez Mash92 Użytkownik (670 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,352 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...