• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam kogoś kto mi by pomógł się nauczyć podstaw języka c++ lub c #

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
584 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w C i C++ przez Jakub Michalik Użytkownik (850 p.)
Moi drodzy jestem uczniem 8 klasy i chciałbym się nauczyć czegoś na poziomie licealisty.

Osobiście zaczynałem pracę z HTML oraz CSS ale to tylko do tworzenia stron internetowych.

A chciałbym się nauczyć programowania ale tak na poważnie .

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 listopada 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Ponoć to nie ma znaczenia, ale ja jednak polecam Ci omijać na początku C++. C# już prędzej dla początkującego. Ale najlepiej jakbyś zaczął od pythona. Podczas gdy w takim C++ wciąż będziesz męczył się ze wskaźnikami, referencjami do rwartości i nieczytelnymi błędami kompilatora to w pythonie klepałbyś już działający i przydatny kod. Ta wczesna satysfakcja jest bardzo ważna, bo im jej więcej tym mniejsza szansa, że zdążysz stracić zapał / zrazić się nim dojdziesz do ciekawych rzeczy.
komentarz 24 listopada 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Każdy język ma swoje trudności, ale to nie powinno być czynnikiem wykluczającym naukę danego języka jako pierwszego. Oczywiście nie polecam uczyć się na początku np. takiego assembly, bo to by było zabójstwo ;) ale co do C++ to nie jest on taki trudny i moim zdaniem nadaje się na pierwszy język do nauki. Co do pythona to prawda, jest łatwiejszy. Ale wszystko zależy od tego co chce się robić, bo Python nie do wszystkiego się nada, tam gdzie np. będzie potrzebna duża wydajność C++ będzie ponad pythonem.
1
komentarz 24 listopada 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Mówimy o pierwszym jęzku, którego jedyną funkcją przez bardzo długi czas będzie nauka programowania :P. Jeśli autor pytania ogarnie samo programowanie i stwierdzi, że jednak woli pisać mega wydajne silniki do gier 3D i systemy operacyjne to bez problemu zmieni język pod zainteresowanie na jakiegoś C++ czy Rusta.
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2018 przez Marcin Siniarski Gaduła (4,420 p.)
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2018 przez Juniorforum Nowicjusz (180 p.)
Ja również uważam że wybór środowiska w którym będziesz programował to raczej drugorzędna sprawa, Pan Mirosław kiedyś wspominał w jednym z swoich kursów, że dużo nowych adeptów wykorzystuje swój wolny czas na czytanie który kompilator,środowisko jest lepsze lub bawią się ustawianiem czcionki. To bardzo fajne ale szkoda na to czasu , nie ma dróg na skróty i nigdy nie będzie , jeśli chcesz się nauczyć to po prostu zacznij to robić, i tyle. Usiądź wygodnie w fotelu i wykorzystaj ten czas na prawdziwą naukę, metoda prób i błędów a  błyskawicznie zobaczysz rezultaty. Bo możesz mieć najlepszy kompilator na świecie, ale on nigdy za ciebie nie będzie pisał ani tworzył kodu, jedyne co może to cie naprowadzać. Wybierz język w którym chcesz programować i do pracy, osobiście polecam język C++ na początek ponieważ i tu znowu cytat " jest to trochę jak język łaciński, inne języki czerpią od niego garściami"
0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli masz na tyle samo zapału i czasu to polecam książki do cpp opus magnum. Do pythona to dokumentację która jest po angielsku. Ja zalecał bym ci naukę pythona. Jeśli z twoim zapałem do pracy jest różnie a chcesz to w miarę ogarnąć to po lecam serwis e-korepetycje.net tam znajdziesz na pewno kogoś kto by ci wszystko odnośnie pythona czy cpp wytłumaczył i prowadził.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2018 przez Przemyslaw Michalski Nowicjusz (140 p.)

Cześć, firma gdzie kończyłem szkolenie (a teraz pracuję) ma takie kursy - od zera strony internetowe, albo programowanie. Mi się podobało i faktycznie korzystam z umiejętności.

–1 głos
odpowiedź 22 listopada 2018 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)
komentarz 22 listopada 2018 przez Jakub Michalik Użytkownik (850 p.)
ale ja chcę zacząć w notepad++
2
komentarz 22 listopada 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Jaki problem? Możesz pisać kod w notepad++ j kompilować z konsoli, ale póki nie musisz się zajmować kompilatorem, póty się nim nie zajmuj. Jak już ogarniesz podstawy C++, to możesz zacząć ogarniać kompilator. Jeśli chodzi o kurs, to polecam cpp0x.com lub książkę Stephena Prata o C++. Ja sam uczyłem się z książki od Alexa Allana. Potem tylko pisz i pisz kod.
komentarz 22 listopada 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Alex Allan - bardzo dobra książka na początek, pamiętam jak ponad 3 lata temu się z nią zaprzyjaźniłem

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 444 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
+2 głosów
18 odpowiedzi 5,074 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...