• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co umie zrobić absolwent studiów informatycznych i jak one wyglądają?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
738 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w Egzaminy zawodowe przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Jak dokładnie wyglądają studia informatyczne?

Co absolwent studiów informatycznych umie robić praktycznego?

Obecnie kompletnie nie wiem, jak wyglądają studia i czego się tam uczy

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza
Możesz sobie poczytać plany zajęć na studiach informatycznych. Ogólnie to zajęcia z programowania, sieci komputerowych, bazy danych, podstawy elektroniki, grafika i multimedia, przedmioty matematyczne, systemy przemysłowe, sztuczna inteligencja, język angielski itd.

A co student umie to zależy od tego jak sam się rozwija poza zajęciami, bo studia pokazują Ci kierunek, a sam się musisz rozwijać by być w czymś dobrym. Wiedza na studiach często jest bardzo ogólnikowa, by coś zrozumieć trzeba w domu się do tego przysiąść i szukać pomocy w dodatkowych materiałach, kursach internetowych. Tu nie jest jak we wcześniejszych szkołach, że ktoś Ci da materiał i jak go wykujesz to Ci wystarczy do zaliczenia. Często trzeba poszukać dodatkowych informacji w necie by coś zrozumieć. Ja musiałem studia przerwać ale przychodzili do mnie studenci z prośbą o pomoc w pracy inżynierskiej, bo nie mieli pojęcia jak się zabrać za niektóre technologie. Tak więc jak widać, nie każdy coś konkretnego wynosi z tych studiów. Najlepiej połknąć bakcyla :D Ja osobiście kilka lat po studiowaniu zauważyłem, że niektóre rzeczy by mi się przydały, które tam były ale nikt tam nie tłumaczy do czego ta wiedza ma się przydać. Człowiek się uczył by zaliczać, po nic więcej niestety. Warto być członkiem kół naukowych tam się poznaje tę ciekawszą część świata informatycznego. No i znajomości, warto jak najwięcej ich mieć, kto wie czy nie będziesz potrzebować pomocy kogoś z takiej grupy ;) Niektórzy tylko po to idą na studia jak mój kolega, by zdobyć znajomości, dobra rzecz jak zakładasz swój biznes i wiesz do kogo można uderzyć o pomoc :) A co teoretycznie powinieneś umieć po danym kierunku studiów jest zawarte w programie nauczania danej uczelni, jest opcja, że się dogrzebiesz do tych informacji :P Niestety uczelnie mają tak chaotyczne strony, że szkoda gadać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 286 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 943 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 632 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...