• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Łamanie standardów przez Google / Facebook'a

0 głosów
109 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w Offtop przez MrxCI Dyskutant (8,080 p.)
Dlaczego jedne z dwóch największych korporacji, które mają duży wpływ na internet i jego działanie nie trzymają się standardów?

Przykładowo facebook chce wykluczyć CSS i HTML używając do wszystkiego samego JS i już są dość ładne, dobrze działające alternatywy

https://css-tricks.com/the-debate-around-do-we-even-need-css-anymore/

Ale z tego co wiem, ma to też wiele przeciwników, w tym same podstawy standardów, podobnie jest z Google jeśli to prawda co słyszalem/ czytalem w artykułach, nie trzymają się standardów i tworzą własne wykraczając poza granice.

Zatem czy ich standardy, używane przez większość nie zostają teoretycznie tymi oficjalnymi i nie powinny być zastąpione zamiast w3c lub w3c nie powinno się do nich dopasować?

Prosiłbym jakieś krótkie wytłumaczenie, jeśli powyżej napisałem coś bez sensu byłbym wdzięczny za naprostowanie, dziękuje.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 22 listopada 2018 przez Bantu Nałogowiec (33,310 p.)
Każdy ma swoje własne standardy, więc też każdy próbuje udowodnić, że jego rozwiązanie jest najlepsze. W świecie programowania może są i jakieś standardy, ale bardziej można je nazwać jako Good Practices, aniżeli czymś w rodzaju standardu oznaczonego jakimś numerkiem. Po prostu w świecie programowania konkretny standard jest dość trudno wprowadzić, bo ludzie są różni i piszą różnie. Co do tego, że Google lub Facebook je "łamie" to raczej te korporacje starają się pokazać jak można coś zrobić inaczej, może lepiej może gorzej, to już od Ciebie zależy jak ich "standard" zrozumiesz i jak on będzie w stanie wpłynąć na Ciebie i na Twój rozwój.
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2018 przez sefir Mądrala (5,860 p.)
Nikt nikogo nie zmusi do standardu, nawet przeglądarki nie wspierają tych standardów, przecież raz napisana strona powinna wszędzie wyglądać tak samo, a wygląda różnie. Więc się nie dziwię nad użyciem js'a, którym można wszystko dynamicznie robić.
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2018 przez afqedart Gaduła (4,660 p.)
Standardy programowania... też mi coś.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 197 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 135 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w PHP, Symfony, Zend przez tomi0001 Początkujący (410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 103 wizyt
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

63,386 zapytań

109,654 odpowiedzi

229,100 komentarzy

44,412 pasjonatów

Przeglądających: 266
Pasjonatów: 15 Gości: 251

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...