• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka PHP a przyszłość ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,040 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krystian Jędrzejczyk Użytkownik (600 p.)
zmienione kategorie 12 lipca 2015 przez Comandeer
Witam,jestem w Wieku 14 lat.

Dzisiaj zacząłem naukę PHP,jednakże mam spore,ale to bardzo spore wątpliwości czy poradze sobię z tym językiem na studiach itd.

Czy to normalne,czy to każdy z was doświadczył?

Czy jeżeli przejdę kursy zelenta + http://kursphp.com/ to będę w stanie pisać w miarę dobre aplikacje internetowe?

 

Na studiach jakie są przykładowe zadania? Czy w wieku 14 lat zdołam się mniej wiecej nauczyc  tego php ?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

Szkoła nie da ci tego co wymagane na stanowisko programisty, w głównej mierze sam się musisz uczyć, liczą się chęci!!! Słuchaj, chcesz zostać programistą php? Wiedz że jest to trudne, ale dam ci kilka kroków:

  1. Wyzacz sobie cel
  2. Dąż do niego, nie zniechęcaj się
  3. Wszystko małymi kroczkami a zrobisz
  4. Podstaw sobie najtrudniejsze przeszkody do celu, gdyż później będzie lżej.
  5. Oceniaj sam siebie, szczerze, jest to bardzo ważne przy dążeniu do celu
  6. Nie patrz na innych, bo tobie to nic nie da jesteś najlepszy pamiętaj
  7. MOTYWACJA !!! 
  8. Idź drogą mądrości do swojej przyszłości, pamiętaj małymi kroczkami nie śpiesz się masz czas.
  9. Ucz się angielskiego to przede wszystkim!
komentarz 12 lipca 2015 przez Krystian Jędrzejczyk Użytkownik (600 p.)
ale ja nie wiem czy wgl zdołam się tego php nauczyć xd
komentarz 12 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Nie myśl czy zdołasz, myśl że zdołasz
komentarz 12 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ja zaczynalem w wieku 15/16 lat, wiec da sie. :D
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Hihi a ja 2 lata temu z przerwami :)
komentarz 19 kwietnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Powiem ci, takie lekkie odkopanie tego ^_^
komentarz 19 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Nie ja odkopalem, ale dopiero teraz zobaczylem ze dyskusja jest pod spodem:)
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
W sumie, patrząc na strone to raczej tak.

Gdyż oferuje podstawową wiedzię i kilka innych przydatnych informacji.

Ale od siebie polecam uczenia się tak: znleść cel (np. stworzenie strony internetowej która pokazuje pliki i umożliwia je pobranie i wysyłanie)

A następnie podczas tworzenia tej o to strony, poszukać w internecie informacji co jak robić, np."php wysyłanie plików na serwer"

Wiele osób na pewno zadało pytanie, i wiele osób na pewno odpowiedziało na to, jak i powinieneś zostać przekierowany to wiele pomocnych kursów.
komentarz 12 lipca 2015 przez Krystian Jędrzejczyk Użytkownik (600 p.)
Rozumiem a reszta pytań :3?
komentarz 12 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
A na jakie studia idziesz?

 

"Na studiach jakie są przykładowe zadania? Czy w wieku 14 lat zdołam się mniej wiecej nauczyc  tego php ?"

Podstawy i wiele innych na pewno, ale nie wszystko.
komentarz 12 lipca 2015 przez Krystian Jędrzejczyk Użytkownik (600 p.)
a jakie studia polecasz ? jeżeli chciałbym zostać programistą PHP w przyszłości?

 

Dopiero po wakacjach idę do 2 gimnazju, :S
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez L3t94 Użytkownik (900 p.)

Trochę za wcześnie by martwić się co będzie na studiach. Lepiej byłoby gdybyś pouczył się dla siebie i jak wytrwasz w podejściu "slide-edge" to na studiach będziesz góru dla reszty z języków, których się nauczysz ale nie tylko.
Na studiach nie ma za bardzo czasu wgłębiać się w jeden język, raczej dostajsz wiedzę podstawową i lecisz "po łebkach". Jeżeli uczysz się teraz, żeby umieć to na studiach to trochę marny to cel. Z jednej strony to co w technikum inf przez przykładowo rok, na studiach może być w ciągu 2 godzin, a z drugiej strony człowiek ma świadomość, że to  tylko podstawy.
Jeżeli potraktujesz programowanie jak hobby, a dziś można dzięki panu Mirosławowi yes to pojmiesz taką ogólną koncepcję, "z czym to się je", dzięki czemu będziesz bardziej plastyczny.

Podsumowywując i odpowiadając na ostatnie pytanie. Nie tylko zdołasz się nauczyć, ale zaczniesz myśleć programistycznie co da Ci profity na przyszłość.

0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
Ja z samego html i css poszedłem na głęboką wodę która nazywa się php i w ciągu tygodnia ogarnąłem podstawy(odczytywanei usuwanie i aktualizowanei danych) w bazie i parę podstawowych zabezpieczeń, do tego w tym tygodniu kończe swój mały projekt z tym związany; czy dasz radę? Myślę, że tak, dostęp do informacji masz ogromny, powodzenia.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2016 przez Marcin Soczówka Użytkownik (590 p.)

Mam 26 lat, jestem kurierem. Od 3 tygodni uczę się programowania w C++. Potem PHP. W październiku chcę pracować już w nowym zawodzie. Codziennie uczę się czegoś nowego. Jak myślisz, dam radę? Szczerze nie oczekuje od Ciebie odpowiedzi na to pytanie. Gdybym czekał to wierz mi, że od dwóch tygodni i 6 dni byłbym tylko wciąż kurierem:P. Pozdrawiam

komentarz 16 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Po co ci C++ skoro  chcesz uczyć się PHP?  i mam watpliwości czy po 3 tyg ktoś cię przyjmie.
komentarz 16 kwietnia 2016 przez Marcin Soczówka Użytkownik (590 p.)
1. W skrócie namówił mnie Pan Zelent. Jeżeli dobrze pamiętam to przy pierwszym tutorialu z PHP mówił, że nauka C++ to tak jak z nauką łaciny wśród języków.

2. Uczę się od 3 tygodni a pracę jak dobrze pójdzie chcę zacząć w październiku- czytaj ze zrozumieniem:P
komentarz 19 kwietnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Wybacz że tak późno odpowiadam :D Tak to działa, większość języków jest podobnych do C++, ale C++ nie ma wielu elementów jak pętle foreach. C++ jest językiem dla kompilatora, a php jest interpretowany po stronie serwera, C++ się nie zmienia a php ciągle dostaje nowych standardów. Jedynie co ci z c++ może się przydać w C++ to to jak działają zmienne, funkcje,rekurencja itp,pętle oraz warunki. Możliwe że coś pominąłem, powiem ci że nauczyć php jest się ciężko wiem bo mój kod wygląda jak copy paste copy paste, gdzie pobieram z tabeli i wrzucam do tabeli(zrobiłem stronę, forum z blogiem), C++ trochę obiektowo umiem a php nie idzie mi załapać nawet po co ta obiektówka jest, skoro strukturalnie wszystko ładnie idzie. Polecam ci uczyć się php skoro chcesz być w nim mistrzem
komentarz 19 kwietnia 2016 przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
PHP jest z tego co wiem latwiejsze do nauczenia. Przyznaje wymasterowanie nie jest latwe(ten jezyk jest zbyt zywy) ale daje tez znacznie wiecej swobody(wiecej dziwadel ci zadziala). Obiekty nie sa trudne tylko trzeba na nie inaczej spojrzec. Ja interpretowalem sobie to jak drzewo i mineraly ciagniete z ziemi do lisci.
komentarz 19 kwietnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie, programowanie obiektowe nie jest trudne, to tylko poznanie podstaw jak klasy, obiekty,interfejsy, metody, atrybuty itd...
 Trudna to jest nauka architektury obiektowej, tej się uczy latami.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 511 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2018 w PHP przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,467 wizyt
pytanie zadane 9 września 2017 w Egzaminy zawodowe przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
+3 głosów
6 odpowiedzi 519 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2015 w PHP przez Furionpl Początkujący (370 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...