• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie studia?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wcjy Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Chcę pójść na studia, mam 22 lata. Szukam studiów zaocznych. Chciałbym się Was poradzić, bo nie mam kogo zapytać o opinię. Na studia chcę pójść, by poszerzyć trochę wiedzę, przede wszystkim zmienić miasto dla uzyskania większych możliwości. Jeśli chodzi o IT interesują mnie głównie rzeczy, które będę i tak rozwijał, uczył sam (cybersec). Zastanawiam się nad dwoma opcjami:

-Pójść na jakieś studia IT (i tutaj chcę na jak najlepszą uczelnię[rankingi, dla papierka], zaocznie, gdzie nie muszę poprawiać matur, AGH IET np.odpada, 80% z matmy PR na zaoczne - nie chce mi się tego uczyć)

-Pójść na jakieś inne studia, które nauczą mnie np.biznesu, czy pomogą w rozwoju osobistym, np.finanse/zarządzanie/psychologia/prawo, większość czasu jednak oczywiście poświęcać nauce IT.

Jakie uczelnie IT w naszym kraju są najlepsze i pozwalają dostać się bez problemu na zaoczne? Wiem, że jest duże sito i to, że wystarczy mi 30% z matmy podstawowej wcale nie musi oznaczać, że studiuję byle gdzie.

W co byś celował chcąc jak najszybciej i jak najmniejszym wysiłkiem znaleźć pracę podczas studiów w IT? Front end?

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Po pierwsze studia nie są ci potrzebne by znaleźć pracę w front endzie jeśli jesteś wystarczająco dobry znajdziesz ją tak samo że studiami jak i bez. Co do uczelni to nie wiem jakie miasto cię interesuje. Po za tym temat wałkowany tysiące razy na tym forum.
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez jann Początkujący (300 p.)
papier po studiach ważny, przynajmniej na początek rekrutacji w firmach :)
komentarz 30 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
taaa...? Kurde patrz... 32 lata na karku i nawet nie wiem gdzie i w którym kartonie leży mój dyplom... tak jak go odebrałem w dziekanacie tak nigdy nie został nikomu pokazany (nikt nigdy ode mnie nie chciał żadnych papierków), także byłbym ostrożny z takimi stwierdzeniami :)

Dzisiaj dyplom w żadnym stopniu nie odzwierciedla wiedzy i umiejętności
komentarz 30 listopada 2018 przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
przydaje się do szybszego zdobycia 26 dni urlopu ;)
komentarz 30 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
hehe w sumie fakt, ale niektóre firmy dają z buta 26 dni nawet bez papierków i tych lat, a na B2B to już w ogóle indywidualnie wsio się ustala :)

No to można iść na licencjat z filozofii i papierek będzie :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2019 w C i C++ przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 411 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,623 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...