• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawiasy Toshiba Satellite S50D-a

Object Storage Arubacloud
0 głosów
199 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)
Witam, otóż postanowiłem odświeżyć swojego laptopa i pierwszym problemem sa zawiasy ktore działaja ale nie trzymaja sie ramki matrycy ktora przy probie ruszenia ekranu wygina sie i teraz pytanie czy sam sie do tego w jakis sposob zabrac czy skorzystac z jakiegos serwisu (w komputroniku mi powiedzieli ze nic z tym nie zrobią).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
edycja 21 listopada 2018 przez sefir
Ja osobiście sam bym się za to zabrał, bo lubię takie wyzwania :P W sumie zależy co się tam urwało i jak to wygląda, czasem wystarczy czymś przykleić zawias, jak się da to poluzować go, bo nieraz potrafią naprawdę ciężko chodzić. Jak jest wyrwane tak, że klejenie nie pomoże to trzeba nową klapę kupić.

 

Sam pracowałem w serwisie komputerowym i wiem jaką czasem prowizorkę się odwala albo jak się wycenia byle pierdołę do zrobienia,  dlatego wolę sam sobie naprawiać :P
komentarz 21 listopada 2018 przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)
Rozumiem a jesli chodzi o zdjecie ramki matrycy jak sie za to najlepiej zabrac?
1
komentarz 21 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Różne laptopy maja różny sposób rozbierania. Najlepiej na youtube obejrzeć filmik jak rozebrać dany model, żeby czegoś nie połamać. Wpisz tam model swojego laptopa + słowo disassembly.
komentarz 21 listopada 2018 przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)
Wielkie dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie jesli potrzebowalbym kleju jakiego najlepiej uzywac obchodzac sie z komputerem?
1
komentarz 21 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Tu się trochę schody robią, bo to zależy od rodzajów powierzchni łączonych i ich wielkości Zdarza się też, że obudowa jest już na tyle krucha, że bez wymiany na nową nic nie zrobisz. Z klejów to raczej kropelki odpadają, znacznie lepiej mi się sprawdzały kleje epoksydowe do metalu i tworzyw sztucznych. takie co w opisie pozwalają na obróbkę mechaniczną. Obecnie coraz trudniej się klei takie rzeczy, bo materiały użyte do obudów są coraz gorszej jakości. Dlatego w serwisach mało kto się bawi klejenie tylko się wymienia obudowy. Mi się zdarzało przewiercać obudowę i na śrubę skręcać ale to już ostateczność :D
komentarz 22 listopada 2018 przez Cimciurimciu Nowicjusz (120 p.)
wielkie dzieki!!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 419 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 4,749 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez bp181 Nowicjusz (160 p.)

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...