• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System płatności za dostęp do filmów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w JavaScript przez tgv Użytkownik (890 p.)
Witajcie,

Tworzę stronę z filmami edukacyjnymi. Chciałbym do nich wprowadzić system płatności. Chodzi o to, żeby film odtwarzał się dopiero po dokonaniu płatności. Szukam ciekawych rozwiązań. Co możecie polecić?
komentarz 22 listopada 2018 przez Marcin Równicki Nowicjusz (240 p.)
LMS to się nazywa :)
Szukaj wszystko co jest związane z tym tematem.
Chyba, że ogarniasz programowanie wówczas sam sobie do swojej strony naszpisz dodatek obsługujący polskie płatności np.
Generalnie masz też systemu ready to go ;) wszystko w jednym.

Twoja strona oparta jest o CMS? czy coś innego?
komentarz 22 listopada 2018 przez tgv Użytkownik (890 p.)
Zagłebiam się właśnie w temacie. Stronkę pisałem samodzielnie w HTML. Póki co jest bez CMSa. Moja znajomość CMS-ów ogranicza się właściwie do wordpressa, drupala i joomli. Z nimi miałem wcześniej do czynienia. Mam już jedną stronę opartą na cmsie wordpressa. Zdaję sobie sprawę z wad i zalet takiego rozwiązania :)  Z drugiej strony nie przepadam za specjalnie za php.
komentarz 22 listopada 2018 przez Marcin Równicki Nowicjusz (240 p.)
To masz niezbędna wiedzie na zbudowanie takiej strony.
HTML + własne Video łatwo obejść.
Video powinieneś hostować na hostingu przeznaczonym do tego. To już spore koszta.

Tak samo jak wszystkie wtyczki chodźby do WP. oczywiście są darmowe, ale to już musisz sprawdzić ich funkcjonalność czy będzie Ci pasować.

WPIdea
WPLMS
LearnDash
WebToLern
I inne.

Wszystko zależy jakie masz oczekiwania.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ale z czym konkretnie masz problem, z podpięciem jakiegoś konkretnego API płatnościowego czy co, bo w sumie nie napisałeś nic bardziej precyzyjnego :)

Możesz skorzystac np. z restowego api payu, mają własny symulator płatności do testów manualnych i automatycznych choć nie jest on niestety doskonały, i potrafia się zachowywać trochę nieprzewidywalnie, szczególnie w testach automatycznych, ale są pewne haki na obejście tego więc najlepiej samemu potestować.
komentarz 21 listopada 2018 przez tgv Użytkownik (890 p.)
Filmy mam już przygotowane. Do ich wyświetlenia skorzystałem z biblioteki video.js. Teraz obok każdego filmu przydałoby się dodać jakiś button przekierowujący do systemu płatności. Po dokonaniu wpłaty użytkownik uzyskuje dostęp do filmu/ów. Filmy skierowane są do odbiorców anglojęzycznych. Co powiesz na api paypal? Załóżmy, że jestem na nie zdecydowany, jak w takim razie wdrożyć to na stronę?
komentarz 21 listopada 2018 przez _a4 Obywatel (1,330 p.)

Prawdopodobnie chodzi mu o jakieś konkretne przykłady takich systemów, jak na przykład Joomla! czy Drupal dla systemów zarządzania treścią, czy PrestaShop dla sklepów internetowych.

PrestaShop z odpowiednik modułem może być tutaj rozwiązaniem, lecz nie znam tego typu modułów. Za to na pewno są moduły płatności:

https://addons.prestashop.com/pl/481-platnosc

Należy sprecyzować funkcję, na przykład:

Sklep z darmową rejestracją i listą produktów (filmów), które można odtworzyć tylko i wyłącznie po zalogowaniu i ich zakupie.

komentarz 21 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Teraz obok każdego filmu przydałoby się dodać jakiś button przekierowujący do systemu płatności. Po dokonaniu wpłaty użytkownik uzyskuje dostęp do filmu/ów.

No to wlaśnie tak działają systemy płatności, czyli Ty wysyłasz request spreparowany jakimiś danymi pobranymi od usera z frontu, zwalidowane w back-endzie i z back-endu ślesz request do endpointu płatnościowego. Następnie oczekujesz na zwrotkę gdzie masz m.in. status platności, ślesz go spowrotem do frontu i na tej podstawie odblokowujesz możliwość oglądania i wtedy podciągasz video.

Ewentualnie warto pomyśleć nad jakimś bardziej reaktywnym rozwiązaniem aby nie blokować na zbyt długo klienta, jakiś WebSocket czy SSE np. w powiązaniu z nieblokującym API w back-endzie itp. Rozwiązań jest wiele, to już zależy od Twoich kryteriów, UX itp.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2019 w PHP przez _Visni4PL_ Obywatel (1,320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w JavaScript przez Marcelz Nowicjusz (160 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w C i C++ przez Nokata Początkujący (300 p.)

92,833 zapytań

141,777 odpowiedzi

320,824 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...