• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozwój w matematyce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
349 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
Cześć, od jakiegoś czasu szukam  kanału na Youtube, który przedstawiałby od podstaw (oczywiście posiadam już wiedzę z liceum, więc nie chodzi o totalne podstawy) zagadnienia dotyczące matematyki - nazwijmy to - wyższej, ponieważ chciałbym w wolnych chwilach sam siebie doszkalać. Przykładowo, zaciekawiła mnie ostatnio geometria różniczkowa, ale jak wpisałem takie zagadnienie w wyszukiwarce, to wyskoczył mi tylko jeden filmik w dobrej jakości i kilka w słabej, które przedstawiały materiał dla bardziej wgłębionych w temat. Kanał może być jak najbardziej po angielsku.
1
komentarz 20 listopada 2018 przez niezalogowany
Ja polecam eTrapeza. Czasami tłumaczy zbyt łopatologicznie, ale przynajmniej przy pierwszym obejrzeniu już wiesz o co chodzi.
komentarz 20 listopada 2018 przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
kojarzę, ale nigdy nie oglądałem. Sprawdzę, dziena

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Jeśli chodzi o ciekawe kanały o matematyce, to 3Blue1Brown to must have. Nie uczy stricte rozwiązywania problemów, ale dość fajnie tłumaczy "twardą matematykę" w przyjemny i zwizualizowany sposób. Całkiem fajny materiał, żeby zrobić sobie wstęp do jakiegoś zagadnienia lub ewentualnie coś rozjaśnić (ja na przykład poukładałem sobie w głowie zagadnienia z algebry liniowej kawał czasu po tym, jak miałem ją na studiach laugh).


Polecam zwłaszcza playlisty "Essence of calculus" i "Essence of linear algebra".

komentarz 20 listopada 2018 przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
Dzięki wielkie, na pewno sprawdzę sobie jego filmiki. Oglądałem u niego jeden, w którym przedstawiał jak działają sieci neuronowe. Rzeczywiście super materiały robi. ;)
+2 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Czasem zerkam na 3Blue1Brown i numberphile. Ten pierwszy kanał ma świetne animacje, która pomagają zrozumieć zagadnienie. Na drugim kanale można się poczuć tak, jakby nauczyciel tłumaczył materiał tylko dla widza (takie indywidualne korki). Myślę, że to spokojnie wystarczy na początek.

 

komentarz 20 listopada 2018 przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
Dzięki. ;) Pierwszy kanał znam, ale oglądałem tylko jeden, dwa filmiki o sieciach neuronowych, animacje świetne, tak jak mówisz. ;) Sprawdzę też co ma oprócz tego. Drugiego kanału jeszcze nie widziałem, więc też na pewno sprawdzę.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Kononek Użytkownik (580 p.)
Matemaks polecam
komentarz 20 listopada 2018 przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)
Znam, ale on raczej trzyma się poziomu liceum

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,230 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 412 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 472 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...