• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Windows Update - Aktualizacja niemożliwa do zrobienia.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
390 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
zamknięte 26 listopada 2018 przez kubekszklany
Witam. Mam problem z aktualizacją która jest na 99% NIEMOŻLIWA do zrobienia na moim komputerze, próbowałem chyba wszystkiego, ale zapytam może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł. Problem występuje tylko na moim komputerze, każda aktualizacja go powoduje, jednak poprzednie jakoś mijałem. Przedostatnią aktualizację zrobiłem wyciągając wszystko z kompa, potem nawet to nie pomogło, ale to olałem, bo pomyślałem sobie, że zrobię format. Zainstalowałem windowsa od nowa, oczywiście z podpiętym tylko procesorem, ramem i dyskiem, całą resztę odpiąłem bo by był bluescreen. I teraz pytanie: Czy jestem zmuszony robić format co pół roku? Bo znowu jest update, a ja znowu widzę "Wycofywanie zmian w twoim komputerze." po restarcie po ok. 25%.

Co już próbowałem?
- instalacja za pomocą windows update,
- rozwiązywanie problemow,
- asystent aktualizacji,
- instalacja z płyty pobranej za pomocą media creation tool,
- zaktualizować wszystkie sterowniki,
- odinstalować wszystkie sterowniki i wypiąć kartę graficzną,
- wypiąć wszystko poza myszką i klawiaturą,
- wyłączyć windows defender i inne usługi Microsoftu,
- wyłączyć wręcz wszystko z uruchamiania przy starcie,
- komendy typu checkdisk i sfc scannow,
- tryby awaryjne i inne,
- odinstalować funkcje w panelu sterowania,
- czyszczenie komputera i rejestru ccleanerem,
- skanowanie antywirusem i usuwanie wszystkiego co wykryje,
- możliwe że coś jeszcze ale tyle tego było że ciężko spamiętać,
I oczywiście nic nie pomogło.

Tutaj są logi, jednej z instalacji za pomocą asystenta aktualizacji, jedne z płyty, za każdym razem takie same chyba: https://pastebin.com/ZrPqaDHA oraz https://pastebin.com/ahYjd246

Jak ktoś rozwiąże ten problem to powinien prosić o posadę w microsofcie, bo nawet tam za bardzo nie wiedzą co z tym zrobić, bo pisałem z pomocą techniczną. W sumie ten punkt też powinienem dopisać do listy - tez nie pomogło ;)
komentarz zamknięcia: Rozwiązane.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
komentarz 20 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
edycja 21 listopada 2018 przez kubekszklany



Skanowałem też dysk w poszukiwaniu bad sektorów jakieś pół roku temu, skan trwał kilka godzin i nie znalazło problemów.

komentarz 20 listopada 2018 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
edycja 20 listopada 2018 przez edios55

Spróbuj zaktualizować Software dysku twardego:

https://www.seagate.com/support/internal-hard-drives/desktop-hard-drives/barracuda-3-5/

(Na dole strony masz sekcje "Serial Specific Downloads". Wpisz tam swój serial, który masz w screenie z CrystalDiskInfo i zainstaluj oprogramowanie dla twojego dysku)

komentarz 21 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
Można dopisać do listy wykonanych czynności, które nie przyniosły skutku...
komentarz 21 listopada 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

@kubekszklany, Zrób całe zdjęcie z program crystaldyskinfo

komentarz 21 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
Nie wiem czy o to chodziło, ale zaktualizowałem zdjęcie wyżej, jak czegoś brakuje to bym chciał wiedzieć gdzie tego szukać, bo wydaje mi się że są to wszystkie informacje jakie można odczytać. Jak widać teraz jest w oprogramowaniu informacja CC49, wcześniej było CC47.
komentarz 26 listopada 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

kubekszklany

dysk twardy masz sprawny.

A próbowałeś podmienić  zasilacz na inny (mocniejszy lub  o tej samej mocy).

 

2
komentarz 26 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
Po tygodniu odpisali mi na forum microsoftu, więc jakby ktoś miał jeszcze taki problem to należy wyłączyć tryb dewelopera, tutaj jest to pokazane: https://www.repairwin.com/fix-windows-10-october-2018-v1809-update-installation-failed-error-0x800f081f-0x20003 ale dzięki i tak za pomoc.
0 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)
edycja 20 listopada 2018 przez edios55
Wymień swoje podzespoły, które wchodzą w skład twojego PC może któryś z nich jest problematyczny dla systemu.
komentarz 20 listopada 2018 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
stawiałbym na dysk twardy....
komentarz 20 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
No tylko że jest problem, bo komputer raczej mam dobry i to by były koszty, szczególnie jak po wymianie np. dysku okaże sie że problem dalej wystepuje.
komentarz 20 listopada 2018 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
jeśli masz możliwość pożycz dysk/ włóż stary dysk do komputera i na nim zainstaluj win10 - jak będą problemy to dysk odpadnie...
komentarz 21 listopada 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,170 p.)
Niestety nie za bardzo, ale czytałem o moim dysku i nikt chyba nie ma z nim problemów, poza tym aktualizacja sterowników do najnowszych nic nie dała.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,679 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2016 w Urządzenia mobilne przez Student Początkujący (350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 280 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...