• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript gra z klasami postaci

Object Storage Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2018 w JavaScript przez ptaku19 Użytkownik (800 p.)
Witam z kolejnym pytaniem. Gdybym miał zamiar zrobić jakąś prostą gierkę w której gracz ma do wyboru maga, wojownika itd. opartą o prototypy, to w jaki sposób najlepiej to zrobić? Do każdej klasy tworzyć oddzielną instancję , czy po prostu stworzyć jedną z dajmy na to: this.x, this.y itp? A potem dopiero pobierać ich własciwości za pomocy Object.create, call itd itp. W sumie to nie wiem jakby można było to zrobić. Proszę o rady.
1
komentarz 19 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A nie prościej zacząć pisać i uczyć się na własnych błędach?

Niepokojący jest ten minimalizm, każdy chce mieć wszystko wyłożone na tacy, a w ten sposób niczego się nauczy.
1
komentarz 19 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Niepokojący jest ten minimalizm, każdy chce mieć wszystko wyłożone na tacy, a w ten sposób niczego się nauczy.

101% racji, nawet 102%! Nie mówiąc już o absolwentach mega wypasionych bootcampów, którzy nawet nie potrafią Ci wejść w dokumentację choćby MDN... :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)

Zachęcam skorzystać z ES6, mniej rakowo to wygląda :D

Tu masz szybko wyklepany kodzik jak to może wyglądać, znacznie lepiej niż prototypy klasyczne

class Postac {
  constructor (x, y, typ) {
    this.x = x;
    this.y = y;
    this.predkosc = 1;
    this.typ = typ;
  }

  idz () {
    this.x += this.predkosc;
  }

  pokazInformacje () {
    console.log('typ = ' + this.typ + 'x = ' + this.x + ' y = ' + this.y);
  }
}

class Mag extends Postac {
  constructor (x, y) {
    super(x, y, 'mag');
  }
}

class Wojownik extends Postac {
  constructor (x, y) {
    super(x, y, 'wojownik');
    this.predkosc = 5;
  }

  pokazInformacje () {
    super.pokazInformacje();
    console.log('Super informacja');
  }
}

var wojownik = new Wojownik(10, 20);
var mag = new Mag(10, 30);
wojownik.idz();
mag.idz();
wojownik.pokazInformacje();
mag.pokazInformacje();

 

komentarz 19 listopada 2018 przez ptaku19 Użytkownik (800 p.)
Dzięki, miałem zamiar przerzucić się na ES6, ale najpierw chciałem dokończyć gierkę typu ages of war w ES5. Mam tam po tylko 1 rodzaju klas. Chciałbym je rozszeżyć, przykladowo o łucznika itp.
komentarz 19 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
A może, spróbuj przerzucić gierkę na ES6, nauczysz się standardu i myślę, że przy okazji znajdziesz rozwiązanie problemu ;)
komentarz 19 listopada 2018 przez ptaku19 Użytkownik (800 p.)
Zrobię tak jak mówisz. Właśnie się zorientowałem, że to ty, ten od nieszczęsnej kolejki w mojej grze :D

PS. Myślałem, że już odpuszczę ten projekt, ale ty go uratowałes :D
komentarz 19 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Zastanawiałem się czy zauważysz kto pisze :D Cieszę się, że pomogłem w motywacji :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,134 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...