• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wirus, Windows 10, reklamy, blokada antywirusa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
304 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez M1k3ys Nowicjusz (120 p.)
Witam,

W ostatnim czasie mój komputer zwolnił, co jakiś czas wyskakują reklamy, antywirus nie odpowiada, kiedy próbuję pobrać inny program antywirusowy przeglądarka zostaje zatrzymana, próbowałem już skanować komputer przy życiu Dr. Web, ale I on nic nie znalazł. Czy byłyby ktoś w stanie podpowiedzieć mi co jeszcze mogę zrobić zanim zabiorę się za format?
komentarz 18 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Możesz użyć tzw. płyty ratunkowej np. od Aviry, uruchomić z niej komputer i przeskanować. Proponuję też użyć narzędzi antymalware.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Po pierwsze, wszelkie antywirusy na windowsie 10 są zbędne, bo po prostu jest on samowystarczalny, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, a tylko zjadają Ci kupę ramu.

Pokaż w ustawieniach przeglądarki, jakie masz wtyczki, oraz jakim serwisom pozwalasz na powiadamianie, być może one są przyczyną.
1
komentarz 18 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Windows jest tak dziurawy jeśli chodzi o bezpieczeństwo jak sitko więc czasami trzeba poświęcić te "kupę ramu" :D
komentarz 18 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Dokładnie inaczej serwisy komputerowe nie miały by co robić :D
komentarz 19 listopada 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Z której strony jest dziurawy? Używam go od początku jego istnienia, raz mi się wysypał, ale w 3 minuty naprawiłem go ich narzędziem, stabilny i nigdy nie przydarzyło mi się, że padł ofiarą jakiegoś wirusa (gorzej było na XP, ale to już inna bajka :d)
komentarz 19 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Pisałem ogólnie o systemie Windows.
Zresztą nigdy Cię nie zastanowiło, dlaczego aż tyle aktualizacji jest nazwanych jako aktualizacja zabezpieczeń :)
No i jestem pełen podziwu, że masz to szczęście należeć do grona użytkowników Windowsa, którym ten system nie przysporzył większych problemów.
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Spróbuj tego, jak to nie pomoże to format xD

https://pl.malwarebytes.com/mwb-download/
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)
Pobierz sobie program Malwarebites i przeskanuj cały komputer. Jest za darmo do pobrania
0 głosów
odpowiedź 19 listopada 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Zaloguj się na pclab lub Dobre programy zrób skan FRST tam Ci pomogą, jak byś miał problem z uruchomieniem, to skan zrób w trybie awaryjnym.
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
AdwCleaner - osobiście polecam (jak i Malwarebytes). Kuzynowi nim (AdwCleaner) ocaliłem komputer przed formatem :)
komentarz 3 kwietnia 2020 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Sprawdzaj datę ostatniej odpowiedzi. Odświeżyłeś temat sprzed ponad półtora roku...
komentarz 4 kwietnia 2020 przez Nabuchadonozor Gaduła (3,120 p.)
Mój błąd, podczas odpowiadania komuś były podobne tematy, chciałem pomóc i nie przyuważyłem. Od teraz będę sprawdzać :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 481 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 536 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2019 w Java przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...