• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obliczanie pochodnej na obrazie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w C i C++ przez Cinexus123 Nowicjusz (120 p.)

WItam potrzebuje pomocy.Tworzę apkę do przetwarzania obrazów w C++ i potrzebuje wiedzieć jak obliczyć pierwszą pochodną z obrazu.Nie mogę znaleźć nigdzie na necie a na youtubie nie mogę zrozumieć bo podają tylko przykładową maskę ,macierz i wynik końcowy bez podania krok po kroku.Proszę o podanie przykładu maski powiedzmy 3x3 ,macierzy przykładowej powiedzmy 4x4 i wyniku końcowego.Algorytm sobie sam napiszę w C++ tylko muszę poznać na jakiej zasadzie to działa.

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
Kiedyś pomagałem koledze w pracy inżynierskiej z przetwarzania obrazu z kamery. Nie wiem jak to od strony matematycznej wygląda na 100% ale wydaje mi się, że wystarczy aby nowy kolor piksela był uśrednioną wartością kolorów pikseli, z którymi sąsiaduje. Da się tym zrobić np detekcję krawędzi jak pozbędziesz się szumu. Tyle mogę pomóc, wzory matematyczne to tragedia do całkowitego zrozumienia zagadnień typu pochodna :P
komentarz 18 listopada 2018 przez Cinexus123 Nowicjusz (120 p.)
No właśnie ja robie też podobną pracę i niestety mam troche tych filtrów i uśrednienie dookoła piksela bardziej mi się kojarzy z filtrem medianowym niż pochodną.Ale dzięki za odpisanie
0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
http://mccormickml.com/2013/02/26/image-derivative/

Krok po kroku... nawet z filmami...
komentarz 18 listopada 2018 przez Cinexus123 Nowicjusz (120 p.)
Kolego widziałem już tą stronke i filmik też, jednak nie rozumiem jak to działa bo on tam w filmiku podaje maske 3x3 nakłada na tą pierwotną i wychodzą mu jakieś 0 dookoła i w środku 20 i nie wiem jak on to wyliczył.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 299 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2023 w C# przez marcin20a Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 190 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...