• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odtwarzanie filmu na serwerze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Witam, mam pytanie do osób które mają duże doświadczenie w backend. Czy istnieje możliwość puszczenia filmu bezpośrednio na serwerze tak, aby użytkownik miał film lecący od razu po załadowaniu strony? Z tego co wiem YouTube wykorzystuje takie rozwiązanie. Czy nginx ma taką możliwość, czy muszę do tego pisać własny serwer? Wiem że w html tag video ma opcję autoplay, ale chrome(i pewnie kilka innych przeglądarek) ją domyślnie blokuje.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jeśli puszczasz film na serwerze to tylko na serwerze go zobaczysz ;) autostart filmu z dźwiękiem jest uciążliwy i zazwyczaj odstrasza odwiedzających stronę. Więc jeśli przeglądarka ci to blokuje to tylko dla dobra twojej strony internetowej. Jeśli film który chcesz odtworzyć ma wyświetlić się jako tło wystarczy ze oprócz autoplay ustawisz też atrybut muted który wyciszy dźwięki.
komentarz 18 listopada 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Ale tu chodzi o stronę typu YouTube - tworzę sobie w wolny czasie taki projekt. I tu autoplay jest pożądany. Wiem że to da się zrobić bo na YouTubie to działa.
komentarz 18 listopada 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Możesz próbować w "pętli" opartej na setInterval wywołać funkcja play na znaczniku video. Nie wiem jak YouTube to robi. Jednak wiem ze przeglądarki blokują autoplay przed pierwszą akcją użytkownika. Podsumowując wystarczy ze użytkownik na naszej stronie kliknie czy poruszy myszką i już powinniśmy móc uruchomić video. Jednak radziłbym pójść w stronę wyłączonych dźwięków. Jest to milsze dla potencjalnych odbiorców. Np. facebook też gdy uruchamia auto odtwarzanie filmów na tablicy wycisza aby użytkownik mógł podjąć decyzje.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2022 w HTML i CSS przez itclouder Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w C i C++ przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 551 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Mocaz Użytkownik (560 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...