• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chrome i pamięć RAM

Object Storage Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)

Witam. Miałem problem z pewnym wirusem, który zainfekował m.in. też przeglądarke chrome. Z wirusem chyba już sobie poradziłem przez AVG, malwarebytes oraz FIRST. Ale zauważyłem, że w menedżerze zadań Chrome wyświetla się wiele razy. Czy to normalne aby przy jednej otwartej karcie pojawiło się w menedżerze 8-9 pozycji chrome'a i zjadało do 1GB ramu?

Odpalając do tego grę i 2 zakładki Chrome komputer wariuje.

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)

U mnie są odpalone 2 karty. Takie zachowanie jest raczej normalne

2
komentarz 18 listopada 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
2
komentarz 18 listopada 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@smokolisz,
Takie zachowanie nie jest normalne, ale niestety występuje. laugh

1
komentarz 18 listopada 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)

Według mnie takie zachowanie jest nawet pożądane :D
W artykule zalinkowanym przez @RafalS  można przeczytać, że dzięki tym procesom podnosi się stabilność oraz bezpieczeństwo aplikacji

Google Chrome takes advantage of these properties and puts web apps and plug-ins in separate processes from the browser itself. This means that a rendering engine crash in one web app won’t affect the browser or other web apps. It means the OS can run web apps in parallel to increase their responsiveness, and it means the browser itself won’t lock up if a particular web app or plug-in stops responding. It also means we can run the rendering engine processes in a restrictive sandbox that helps limit the damage if an exploit does occur.

 

https://superuser.com/questions/1205231/why-does-chrome-has-so-many-processes-running-when-i-have-just-opened-the-appli

 

It's how Chrome's sandbox works. Sandboxing is a technique used to increase program's immunity against malicious actions of untrusted code (such as code of websites you're visiting). Running independent pieces of code in separate processes makes these pieces of code unable to affect Chrome's core, which is the most privileged part.

Extra processes don't necessarily use that much resources. Some of the memory is shared between them and dormant processes use negligible amount of CPU time. Nothing to worry about here.

Więc zgodnie z tymi artykułami jak dla mnie na + :)

–2 głosów
odpowiedź 20 listopada 2018 przez Kononek Użytkownik (580 p.)

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm surprise
Ja tez mam z tym problem, przydalobuy sie zaprojektowac jakas latke zeby uniknac czego takiego

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 107 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez piotr12345 Użytkownik (520 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 8,878 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2020 w Python przez Pico Obywatel (1,330 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...