• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google chrome rozszerzenie problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
791 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)

Witam, stworzyłem dla siebie rozszerzenie Google Chrome. Dodałem je i uruchomiłem, wszystko działa prawidłowo, ale zawsze przy uruchomieniu przeglądarki pojawia mi się komunikat:

Można go jakoś wyłączyć na stałe?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
wybrane 18 listopada 2018 przez BlvckFox
 
Najlepsza

Jest na to sposób.

 

Pobierz plik z tzw. szablonami zasad grupy dla Chrome. Wypakuj pobraną paczkę ZIP w dowolne miejsce, np. na Pulpit. Otwórz wypakowany folder i wejdź do podkatalogu Windows.

Wejdź do podfolderu admx i skopiuj plik chrome.admx. Skopiowany plik wklej do katalogu "C:\Windows\policydefinitions".

Wejdź do edytora rejestru - aby to zrobić, wciśnij kombinację klawiszy Windows + R i wpisz polecenie regedit, a następnie naciśnij Enter.

Udaj się z powrotem do folderu admx w rozpakowanym pliku. Tym razem przejdź do podkatalogu "pl" i skopiuj znajdujący się tam plik chrome.adml. Skopiowany plik wklej do folderu "C:\Windows\policydefinitions\pl-PL"


W chrome://extensions/ w trybie programisty kliknij 

Umieść rozszerzenie w pakiecie

Teraz odnajdujesz to rozszerzenie .crx tam gdzie wypluł je chrome i przeciągasz do okienka chrome://extensions/

Następnie pojawi się informacja, że rozszerzenie nie może być obsługiwane, ale pod tym tekstem będzie klucz tego rozszerzenia
Następnie odpalasz regedit i w current user -> software ->  Policies -> Chrome -> ExtensionInstallWhitelist -> dodaj nową wartość i nazywasz ją 1 (następne rozszerzenie jakbyś chciał dodać miałoby nazwe 2 itd) i jako wartość wklejasz ten klucz z chrome://extensions/
Teraz odświeżasz przeglądarke i chrome powinien już normalnie traktować twoje rozszerzenie

 

Przydatne linki
https://stackoverflow.com/questions/22735525/install-chrome-extension-through-windows-registry

https://chromeextensionsdocs.appspot.com/apps/external_extensions

https://www.download.net.pl/jak-instalowac-rozszerzenia-spoza-chrome-web-store-w-chrome-35-i-nowszych/n/4162/

komentarz 18 listopada 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
Jakbyś nie miał tych kluczy w Policies to je utwórz (ja nie miałem jak to kiedyś robiłem)
1
komentarz 18 listopada 2018 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)

@smokolisz, Ok zrobiłem tak jak napisałeś, na początku pojawił mi się nowy komunikat:

Ale chwile potem wszystko zaczęło działać poprawnie i po następnym uruchomieniu przeglądarki żadnego komunikatu nie było! Wielkie dzięki!

0 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Niestety tak już będzie, jeśli nie chcesz tego powiadomienia masz w zasadzie dwa wyjścia:

1) wrzuć rozszerzenie do sklepu z rozszerzeniami google (na początku musisz im zapłacić 5$ dla autoryzacji)

2) zainstaluj chrome canary, przeglądarkę w wersji beta, dla programistów, wtedy monit nie będzie się pokazywał

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 523 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 232 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w JavaScript przez mknnn221 Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Inne języki przez bergman Obywatel (1,600 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...