• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie plików(muzycznych) do listbox jako plalisty VB.net i interaktywny pasek progresu muzyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Visual Basic przez Kolankob7 Nowicjusz (120 p.)

Mam problem z kodem na dodanie plików muzycznych do listbox a potem odczytywanie ich przy pomocy windowsmediaplayer jako playlisty.

Jak mi się udaje zeby nie było pełnej lokalizacji pliku pokazanej (drugi listbox i "kopiowanie" tej samej wybranej opcji) to wtedy za każdym razem dodawało do tego drugiego listbox piosenki.

albo jak się uda żeby wczytywało muzyke i miało tylko nazwe pliku to mogę wybrać tylko jeden plik naraz i idzię prosto do playera i wtedy zczytywane jest url i dodawane do listboxów. ale to jest uciążliwe bo trzeba za każdym razem dobierać i to zajmuje czas

narazie jestem na poziomie gdzie mogę dodać ile piosenek ile chce naraz i mam pełną lokalizacje pliku ale magicznym spoosobem nie chce jej wczytać w windowsmediaplayer.URL

problem 2 pasek progressu muzyki  który rusza się w raz kiedy piosenka i można go przesuwać

i tu albo mogę nim poruszać ale nie porusza się sam wraz z piosenką jak jest otwarzania 

albo jak jest teraz zmienia się wraz piosenką ale nie mogę nim poruszać

kod playlista
	Dim songs As New List(Of String)
	Private Sub btn_import_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles btn_addtoplaylist.Click
		On Error Resume Next
		Dim openfile As New OpenFileDialog
		openfile.Multiselect = True
		openfile.Title = "Add Music Files"
		openfile.Filter = "Mp3 Files |*.mp3"
		openfile.FileName = ""
		openfile.ShowDialog()

		For Each track As String In openfile.FileNames
			songs.Add(track)
			listbox_playlist.Items.Add(track)
		Next
	End Sub

	Private Sub Listbox_playlist_DoubleClick(sender As Object, e As EventArgs)
		WMP.URL = songs(listbox_playlist.SelectedIndex)

	End Sub
	Private Sub listbox_playlist_SelectedIndexChanged(sender As Object, e As EventArgs)
		listbox_path.SelectedIndex = listbox_playlist.SelectedIndex

	End Sub
kod pasek progresu
	Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
		btn_musicbar.Value = WMP.Ctlcontrols.currentPosition
		btn_musicbar.Text = btn_musicbar.Value
	End Sub

	Private Sub btn_musicbar_MouseUp(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles btn_musicbar.MouseUp
		WMP.Ctlcontrols.currentPosition = btn_musicbar.Value
		Timer1.Enabled = True
	End Sub

	Private Sub btn_musicbar_MouseDown(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles btn_musicbar.MouseDown
		Timer1.Enabled = False
	End Sub

problem 2 pasek progressu muzyki  który rusza się w raz kiedy piosenka i można go przesuwać

i tu albo mogę nim poruszać ale nie porusza się sam wraz z piosenką jak jest otwarzania 

albo jak jest teraz zmienia się wraz piosenką ale nie mogę nim poruszać

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 535 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Visual Basic przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 141 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...