• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

OpenGL - zastosowania, które robią WOW !

Object Storage Arubacloud
0 głosów
527 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w C i C++ przez Wi_ktos Bywalec (2,950 p.)
Cześć,

chciałbym zapytać, ponieważ od dawna interesuje się OpenGL-em i grafiką komputerową, Pytanie jest proste więc zadam dosłownie. Jaki projekt mógłbym napisać aby wydawał się ciekawy i wyzywający w tej technologii. Nie piszcie, że gry bo od tego są silniki. Właśnie to mnie denerwuje bo wiem, że w Blenderze czy innnych wykorzystuje się OpenGLa czy Directx czy Vulkana ale tak dosłownego zastosowania, powodującego WOW, teraz (jeśli nie jesteś programistą jednych z nich)  nie widzę :/.

Może jakieś pomysły na projekt podrzucicie z którym mógłbym się zmierzyć :D!
C/C++, Java to arsenał, którym dysponuje :D.

Z góry dziękuje za odpowiedź ! :D
Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 18 listopada 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
wybrane 18 listopada 2018 przez Wi_ktos
 
Najlepsza
Weź sobie dowolny parallelable algorytm do rozwiązywania układów liniowych i spróbuj zrobić to na opengl compute shader. Jacobi jest prosty.

Albo ja na samym początku nauki zrobiłem sobie particle system w sensie dużej ilości kwadracików (możesz sobie też zrobić jakieś bryły 3D) reagujące na jakiś punkt grawitacyjny. Proste i ładny efekt :D Tutaj efekt końcowy: https://www.youtube.com/watch?v=TvJGFqh-pmM

Może też symulacja oceanu z 2-dimensional inverse fourier transform (algorytm cooley-tukey FFT), też compute shader
komentarz 18 listopada 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)
Nawet fajne, może się kiedyś i w to pobawię.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 606 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 270 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2016 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...