• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwne przycinanie się gry

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,244 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Lukas Hajduga Użytkownik (830 p.)
Cześć !

 

Mam mały problem. Chodzi o to że w momencie wyłączenia V-Sync w GTA V dosyć często (co 1-3 min) występuje ścinka obrazu i dźwięku na mniej niż jedną sekunde. Momentami mam ponad 100fps ale średnio karta renderuje 80fps. Wyłaczyłem V-Sync bo mam 144Hz monitor w FreeSync i bardzo denerwował mnie fakt że V-Sync blokował fpsy przy 72 a czasami nawet przy 60 a skoro mam FreeSync no to stwierdzilem że V-Sync może zostac wyłączony. Czy domyslacie się czym mogły by być spowodowane takie ścinki. Gram na najwyższych ustawieniach i temperatury karty nieprzekraczają 65 stopni. Z góry dzięki za pomoc.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
wybrane 16 grudnia 2018 przez Lukas Hajduga
 
Najlepsza

Jaka karta graficzna?

Dysk HDD czy SSD?

Windows Power Plan ustawiony na Maksymalna wydajność?

System świeży? Jeśli nie to skanowałeś za pomocą chociażby defendera (Pełne skanowanie)?

Wszystkie aktualizacje zainstalowane?

Wyłaczyłem V-Sync bo mam 144Hz monitor w FreeSync i bardzo denerwował mnie fakt że V-Sync blokował fpsy przy 72 a czasami nawet przy 60 a skoro mam FreeSync no to stwierdzilem że V-Sync może zostac wyłączony

FreeSync działa tylko z kartami od AMD. Jeśli masz kartę od zielonych to FreeSync nie zadziała.
V-Sync natomiast działa w ten sposób, że jeśli wyciągasz więcej FPS niż odświeżanie monitora, wtedy blokuje liczbę FPS na tym poziomie, żeby zapobiec rwaniu obrazu. Jeśli wyciągasz klatek poniżej odświeżania monitora, wtedy łapie pułap połowy tego (w twoim wypadku 144/2 = 72FPS). Jeśli chcesz korzystać z synchronizacji pionowej, to dobrą praktyką jest dodatkowo włączenie Potrójnego buforowania. Buforowane są wtedy 3 klatki na raz, zamiast dwóch, co przeciwdziała trochę lagom.

I na koniec, może banalne pytanie, ale GTA V legalne, czy pirat?

komentarz 17 listopada 2018 przez Lukas Hajduga Użytkownik (830 p.)
Karta od zielonych GTX 1060 6GB. Gta V ze steam legalne no i na dysku SSD. Czyli teoretycznje freesync mog wyłączyć ?
komentarz 17 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Karta od zielonych GTX 1060 6GB

W panelu nvidii masz ustawiony tryb zarządzania energią na Preferuj maksymalną wydajność?

Czyli teoretycznje freesync mog wyłączyć ?

Tak. Ktoś odpalił FreeSync na karcie od nVidii ale można to traktować raczej jako ciekawostkę.

 

#edit

Jeśli możesz to pobierz MSI Afterburner i odpal monitorowanie. Obserwuj podczas grania, co się dzieje, kiedy występują lagi, np. spada taktowanie procesora, użycie, karta traci na mocy, itp.

1
komentarz 18 listopada 2018 przez Lukas Hajduga Użytkownik (830 p.)
W msi afterburner nic szczególnego niezauważyłem ale podczas grania w jakąś bardziej wymagającą grę zauważyłem że antywirus Norton pobiera bardzo duże problemy i jak się później okazało odinstalowanie go przyniosło efekt i przycinanie się gier znikło
komentarz 18 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
W sumie nic dziwnego. Norton to syf.
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Nie znam się specjalnie na tym, ale tak na logikę.

Jak są ustawione jakieś ograniczenia, komputer ma czas żeby sobie odpocząć przez kilka mlilisekund, jak wyłączasz ograniczenia to musi harować non stop, przegrzewa się i co jakiś czas robi ścinki.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,348 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez HeroGames Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 400 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 515 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...