• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak podłączyć sterownik SIEMENS SIMATIC

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
434 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w Inne języki przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Witam!

Niedawno odziedziczyłem sterownik SIEMENS SINAPTIC S7-1200.

1) nie wiem czy jest sprawny i nie wiem jak to sprawdzić

2)z takiej książki którą do niego dostałem wiem że zasila się go napięciem 240V lub 24V.

i teraz pytanie:

-Jak tenże stewownik zasilić 24V bo sie boje rozciąć wtyczke żeby 240V doprowadzić

3)Czy zasilacz we wtyczce który daje 24V 330mA będzie wystarczający czy trzeba innego szukać?

4)Jak ten zasilacz do sterownika podłączyć?

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję!!!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2018 przez kamerek Obywatel (1,260 p.)
1. Po podłączeniu odpowiedniego zasilania powinna sie zapalić dioda na panelu przednim sterownika. To Ci pokaże tylko tyle, że sterownik kest zasilony. Żeby sprawdzić czy działa musisz go zaprogramować w środowisku step7 i obserwować diody pokazujące stany wyjść - czy się przełączą zgodnie z logiką  twojego programu.

2. Nie widziałem w ofercie siemensa sterownikow s7-1200, które zasilać można 24vdc oraz 230vac. Sprawdz to dokladnie lub napisz mi pełen numer seryjny.

3. Podaj numer seryjny. Ta informacja też będzie w manualu.

4. Styki do zasilania są opisane na sterowniku i w jego manualu
komentarz 17 listopada 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Dokładna specyfikacja:

-Siemens SIMATIC S7-1200 1P 6ES7 212-1BD30-0XB0

-CPU: 1212c

-SUPPLY 120/240VAC
komentarz 17 listopada 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Wiem że SUPPLY 120/240V ale czy nie da się jakoś tak 24V dać żeby działało?
komentarz 18 listopada 2018 przez kamerek Obywatel (1,260 p.)
Zasilacz wbudowany w sterownik jest przygotowany na napięcie 240VAC i tyle musisz mu podać. Odradzam ingerencje wewnątrz elektroniki sterownika w celu podłączenia innego zasilania.

Kup kilka metrów przewodu oraz i wtyczkę do zarobienia na przewód w sklepie elektrycznym. Zmontuj to i podłącz do gniazdka. Koszt kilkunastu złotych a na pewno będzie działać.
komentarz 19 listopada 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
dobrze dziękiję tak zrobie

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 100 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 892 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jakub Michalik Użytkownik (850 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...