• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ReCaptcha v2 na loclalhost - błąd

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,457 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2018 w HTML i CSS przez drraco Początkujący (370 p.)
otwarte ponownie 17 listopada 2018 przez drraco

Wiem że problemów o tym tytule jest dużo na forach, ale mimo to nigdzie nie znalazłem rozwiązania. 
Mianowicie: mam stronę z reCaptchą v2 na lokalnym serwerze i serwerze w internecie. Wszystko śmigało to tej pory bez zarzutu i na localu i na serwerze w internecie. Ostatnio musiałem przenieść stronę na local hoście do innego katalogu w którym dodatkowo zainicjalizowany jest git -  system kontroli wersji (wątpię aby to miało jakieś znaczenie). Oczywiście wygenerowałem nowe klucze i skrypt z api od Google. Strona działa jak należy z wyjątkiem recapchy która informuje o błędzie :
Informacja dla właściciela witryny – wykryliśmy BŁĄD: nieprawidłowa domena dla klucza witryny
Próbowałem już  jeszcze raz nowe klucze generować, ale bez rezultatu. Skrypt z odwołeniem  znajduje się tam gdzie zawsze czyli na końcu sekcji head. Przypomnę raz jeszcze że strona na serwerze w internecie i tamta recapcha działają ok. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki bo mi pomysły się już skończyły ;-)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wydaje mi się to oczywiste, no ale zapytam... rozumiem, że po wygenerowaniunowych sitekey i sercet zmieniasz je również w swoim kodzie, czyli na froncie w elemencie captchy i w API przy walidacji?
komentarz 17 listopada 2018 przez drraco Początkujący (370 p.)
Tak oczywiście,  jak napisałem :-) Strona z identycznym kodem (z wyjątkiem kluczy - rzecz jasna) wisi w internecie i reCaptcha tam działa. Jedyna różnica to taka że na local jest dodatkowo git - system kontroli wersji (jest dodatkowy ukryty niewidzialny folder .git) - ale czy miało by to wpływ na reCaptchę ? Gdy usunę git'a - to również bez rezultatu.
0 głosów
odpowiedź 17 listopada 2018 przez drraco Początkujący (370 p.)

Rozwiązanie okazało się trywialne - mój mega głupi błąd.  Ale napiszę, bo może komuś się przyda ;-) Stronę w  przeglądarce odpalałem bezpośrednio z pliku z dysku :

file:///C:/xampp/htdocs/caffe/Coffee/public/index.html

a należało to robić za pomocą protokołu http - (siłą rzeczy strona działała, ale reCapcha  na niej nie działała) - czyli z dopiskiem localhost:

http://localhost/caffe/Coffee/public/index.html

Mimo wszystko dzięki @Tomek Sochacki za chęci ;-)

1
komentarz 17 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a no to znaczy że źle napisałeś w pytaniy, bo pisałeś że odpalasz na localhost a tego nie robiłeś :) info że odpalasz z pliku by szybko rozwiązało problem :) trzeba tylko uważać jeśli chce się odpalac jakies testy automatyczne bo wtedy trzeba dodac konfig dla captchy testowej (sam sie ostatnio na tym przejechalem :)
komentarz 17 listopada 2018 przez drraco Początkujący (370 p.)
edycja 17 listopada 2018 przez drraco
Wiem, przyznaje źle też zadałem pytanie. Chociaż źle sformułowane pytanie też wynikało z braku zrozumienia  zasady działania serwera lokalnego Xampp ;-) Jeśli dodasz odpowiedź z wyjaśnieniem (nie komentarz) to oznaczę Twoją odpowiedź jako rozwiązanie i zamknę temat. Komentarzy nie da się oznaczyć jako rozwiązanie. Dzięki wielkie za pomoc ;-) Pozdrawiam !

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2020 w JavaScript przez hihijsonel Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,349 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Offtop przez StEvo Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w HTML i CSS przez _Visni4PL_ Obywatel (1,320 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...