• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skąd pobrać androida?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
11,569 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
zamknięte 16 listopada 2018
Witam

Chciałbym pobrać na telefon (LG K10 LTE K420n) czystego androida bez nakładek. Z flashowaniem sobie poradzę, tylko potrzebuję źródła, skąd pobrać czystego, nie zmodyfikowanego androida. Czy po takiej zmianie firmware telefon nadal będzie działał

Za odpowiedzi z góry dziękuję
komentarz zamknięcia: Jednak się rozmyśliłem, więcej kombinatorki i zabawy z tym niż korzyści

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 16 listopada 2018
 
Najlepsza

Czy po takiej zmianie firmware telefon nadal będzie działał 

Jeżeli wszystko wykonasz poprawnie - telefon nadal będzie działał. Czystego Androida nigdy nie instalowałem, ale zajmowałem się instalacją cyanogenmod'a. Jest to modyfikacja systemu Android (lecz nie jest ona bardzo drastyczna)

Niemniej polecam Ci poczytaniu o cyanogenmod ponieważ wydaję mi się, że jego instalacja jest o wiele prostsza.

Możesz wybrać konkretną wersję Androida przy instalacji cyanogenmod'a. Przykładowo wersja 11 to chyba Adnroid 4.4, 12 to Android 5.1, natomiast 13 to Android 7.0 (wydaje mi się, że podałem dobrą kolejność).

Jeżeli poczytasz trochę i zdecydujesz się na cyanogenmod'a daj mi o tym znać, a postaram Ci się bardziej pomóc :)

Pozdrawiam

komentarz 16 listopada 2018 przez niezalogowany
Chyba na cyjana się pokuszę :D Czy po tym zabiegu będę mógł powrócić do oryginalnego androida, jeśli cyjan mi się nie spodoba?
komentarz 16 listopada 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Z tym jest tak samo jak z systemem na komputer. Jeżeli funkcjonujesz na Windows, i nagle zdecydujesz się na Linux'a, ale nie spodoba Ci się nowy system operacyjny zawsze możesz wrócić do systemu poprzedniego poprzez jego ponowną instalację. Tak samo jest w twoim przypadku.

Jeżeli nie posiadasz instalki Androida jego instalacja może być nieco skomplikowana (podkreślam - nigdy nie instalowałem czystego Androida).

Tak poza tym dlaczego cyan miałby Ci się nie spodobać? System ten jest modyfikacją oryginalnego Androida i różni się na prawdę drobnostkami. Jako iż używałem tego systemu przez długie lata nie zauważyłem jakichkolwiek większych błędów, zmian czy niedoskonałości.

Przesiadkę z Androida na Cyana porównał bym raczej z aktualizacji Windows z wersji 8 na 10, aniżeli z Windows'a na Linuxa :)
komentarz 16 listopada 2018 przez niezalogowany
Miło wiedzieć. Teraz przeglądałem stronkę cyjana, i widzę, że trzeba odblokować bootloader. Na stronie LG mój model nie ma takiej opcji/nie jest wspierany. Czyli z zabawą koniec? :D
komentarz 16 listopada 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Cyana już chyba nie ma. Teraz jest LineageOS. Niestety nie znalazłem ROM-a, który obsługiwałby wszystkie telefony, a kiedyś szukałem pod starsze modele. Może takie są, a ja nie wiem?
komentarz 16 listopada 2018 przez niezalogowany
Znalazłem pod swój telefon Lineage 15 (https://www.cyanogenmods.org/forums/topic/lg-k10-lineage-os-15-android-oreo-rom/)

teraz skąd wytrzasnąć GAPPS?
komentarz 16 listopada 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

@ZakosiliMiPeceta Poczekaj chwilę odświeżę pamięć na temat cyanogenmod'a, ponieważ dawno to robiłem i nie chcę Cię wprowadzać w błąd :) Kojarzę coś z TWRP które instalowało się po to aby właśnie czytało tego boota (takie recovery jak bios na komputerze)

 

 @Benek Cyanogenmod 11 obsługiwał zapewniał Android 4.4 i możnabyło go zainstalować nawet na Samsung Galaxy Trend Plus. Jaką wersję telefonu posiadasz?

komentarz 16 listopada 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
komentarz 16 listopada 2018 przez niezalogowany
Znalazłem sposób na wejście do download mode, teraz potrzebuję sterownik i program do flasha. Możecie z tym pomóc?

 

EDIT: Sterownik też znalazłem
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2018 przez Ярек Эс Bywalec (2,320 p.)
forum.android.com.pl/topic/187577-skąd-pobrać-i-jak-zainstalować-czystego-androida-236/
komentarz 16 listopada 2018 przez niezalogowany
Niestety zotała tam poruszona kwestia samsungów, a ja potrzebuję androida wprost od googla. Dzięki za próbę pomocy
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2018 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)

wejdź na xda-developers i tam odszukaj swój model telefonu. W kategorii ROMS/KERNELS znajdziesz to czego szukasz

komentarz 13 stycznia 2021 przez firmwarefile Nowicjusz (100 p.)

If you want to upgrade, downgrade or reinstall OS in your smartphones, you need to install a flash file and you will get back your phone in factory format. if you want Jio f90m flashing, you can visit the website.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,339 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2019 w Urządzenia mobilne przez HitMan Użytkownik (850 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez kreo Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 797 wizyt
pytanie zadane 1 października 2017 w Urządzenia mobilne przez sewciu100 Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...