• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MariaDB "can't connect to mysql server on 'localhost' (10061)"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
779 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kishu Nowicjusz (120 p.)
Witam,
W zeszłym tygodniu, koledzy poprosili mnie o postawienie server do gry Life is Feudal.
By to zrobić posłużyłem się filmem z YU, wszystko poszło gładko. Server działa.
Ale tylko w momencie gdy MariaDB jest zainstalowana bezpośrednio przed uruchomieniem servera.
Wiąże się to z tym, że w trakcie instalacji jest uruchamiana usługa MySql.
Po restarcie komputera pojawia się błąd w MariaDB "can't connect to mysql server on 'localhost' (10061)".
Usługa MySql w Win7 nie uruchamia się nawet ręcznie.
Wyskakuje błąd 1067: Proces zakończył się nieoczekiwanie.
Problem znika w przypadku całkowitego usunięcia MariaDB i ponownego zainstalowania.
Wtedy usługa się na nowo instaluje i od razu uruchamia.
Od kilku dni szukam rozwiązania. Czytam różnego rodzaju rozwiązania, oglądam filmy na YU itd.
Nie trafiłem jeszcze na działające rozwiązanie albo chociaż jasne wyjaśnienie skąd ten problem.
Korzystałem z różnych rad. Próbowałem instalować Xampp, Navicat, mysql 8.0.13.0.
Nie pomogło. Po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera problem wraca.

Czy ktoś wie może o co może chodzić?
Z czym to jest związane?
Mógłby opisać genezę problemu w 3-4 zdaniach?

Dodam tylko że chodzi o system Win 7 64bit. Komputer służy do gier. Pierwszy raz stawiam serwer. Ten sam problem wyskakuje na innej maszynie z Win 10 przy czym tam jest całkiem "czysty" system.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2018 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 16 listopada 2018 przez Chess

Naciśnij na lewy dolny róg na tę ikonkę "Windows", dalej naciśnij na "uruchom" i wpisz:

services.msc

odszukaj wpis i wyłącz lub skasuj tę usługę.

Spróbuj też ustawić ścieżkę do odpowiedniego pliku (u mnie to jest):

datadir=C:/ProgramData/MySQL/MySQL Server 8.0/Data

https://www.howtosolutions.net/2017/08/fixing-mysql-10061-error-after-migration-of-database-files/

Włącza i wyłącza się MySQL chyba klikając w ścieżce:

C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 8.0\bin

na:

mysqld.exe

Removing the service

To remove a server that is installed as a service, first stop it if it is running by executing NET STOP MySQL. Then use the --remove option to remove it:

C:\> "C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 8.0\bin\mysqld" --remove

If mysqld is not running as a service, you can start it from the command line. For instructions, see Section 2.3.5.6, “Starting MySQL from the Windows Command Line”.

https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/windows-start-service.html

Możesz też usunać usługę, link powyżej. Wrzuciłem też cytat z tego link'a.

komentarz 18 listopada 2018 przez Kishu Nowicjusz (120 p.)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź i okazaną pomoc.
Myślę że w szczególności pomocny był ten link.
https://www.howtosolutions.net/2017/08/fixing-mysql-10061-error-after-migration-of-database-files/
Zwrócił on moją uwagę na fakt, że MySql rypał się dopiero po zmianie pliku my.ini i restarcie kompa. Potem usługa mysql nie chciała już wstać dobrowolnie, poprzez komendy z poziomu admina, czy poprzez "Naprawę" z pliku instalacyjnego.
Pomagała tylko reinstalacja.
Niestety dłubanie w my.ini jest wymuszone przez instruktarz z YU. Nie umiem sobie jeszcze z tym poradzić ale myślę że świadomość to już krok do sukcesu.
Dziękuję serdecznie !

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 255 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,921 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...