• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Vue router - user może zepsuć działanie mojej aplikacji ręcznie wpisując link

Object Storage Arubacloud
+1 głos
212 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2018 w JavaScript przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
zamknięte 15 listopada 2018 przez Gambr

Tworzę SPA z wykorzystaniem Vue, backend w Laravelu. Mój homepage to lista itemów w widoku Home.vue . Do każdego z nich można przejść, co opisuje widok InsideSet.vue. Wszystko działa dobrze gdy użytkownik klika po router linkach, jeżeli jednak sam wpisze w przeglądarce link "z palca", to w konsoli pojawiają się różne błędy, często dotyczące Jquery mówiące np ze $(...).tooltop() is not a function. Gdy dokładnie ten sam link jest uzyskiwany poprzez kliknięcie w router link, wszystko jest ok. Jak się do tego zabrać i nie pozwolić aby wpisanie linku w pasek przeglądarki zaburzało działanie aplikacji i powodowało różne błędy? Chciałabym aby link "z zewnątrz" również był obsługiwany. 

Tutaj folder z widokami .vue

Tutaj konfiguracja routera

Tutaj konfiguracja routes w laravelu 

komentarz zamknięcia: Rozwiązałem problem poprzez ustawienie domyślnego state w Vuex, który jest bezpośrednio wypisywany z backendu

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Spróbuj dodać w htaccess takie coś:

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

RewriteRule ^(.*) /index.html [NC,L]

 

1
komentarz 15 listopada 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Co to robi?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 532 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w JavaScript przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2022 w JavaScript przez Pico Obywatel (1,330 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...