• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed linux ubuntu - instalacja na wirtualnej maszynie (wind7)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
460 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2018 w Urządzenia mobilne przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)
zamknięte 14 listopada 2018 przez juz_nie_mlody
Witam,

Mam problem dotyczący instalacji na wind7x64. Chciałem zainstalować na wirtualnej maszynie linuxa (ubuntu), po instalacji i konfiguracji virtualboxa (wg tej instrukcji https://www.youtube.com/watch?v=CkDd6jClqEE ) podczas startu (uruchamiania) wirtualnej maszyny pojawia mi się wiśniowe tło z klawiaturą i ludzikiem a następnie czarne tło z migającym kursorem (tak jak puste okno CMD).

Pytanie czy przed instalacją powinienem coś ustawiać w samym windowsie (tak jak to jest przy wind10 developer mode albo widows subsystem for linux).

Jeśli nie to co jest źle?

Dziwi mnie jedna rzecz pomimo, że mam system 64bit przy virtualboxie pojawiają mi się linuxy tylko na 32bity...
komentarz zamknięcia: rozwiązany problem
komentarz 14 listopada 2018 przez wojtij99 Użytkownik (630 p.)
Jakiej używasz maszyny wirtualnej.

PS. Polecam Virtual Box.
komentarz 14 listopada 2018 przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)
Faktycznie nie napisałem ale mam w tagu używam Virtualbox5.2.22 dla wind
komentarz 14 listopada 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Zajrzałbym w ustawienia maszyny wirtualnej i sprawdził, czy nie brakuje jakiś opcji wirtualizacji/akceleracji graficznej.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 listopada 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
wybrane 15 listopada 2018 przez juz_nie_mlody
 
Najlepsza

Pomogę Ci w jednym:

Dziwi mnie jedna rzecz pomimo, że mam system 64bit przy virtualboxie pojawiają mi się linuxy tylko na 32bity...

https://forum.pasja-informatyki.pl/361628/wirtualbox-problem-z-instalacja-systemu#a361639

komentarz 14 listopada 2018 przez juz_nie_mlody Początkujący (470 p.)
no i pomogłeś :)

zmieniłem ustawienia w biosie (odznaczyłem virtualization) i ruszyła instalacja.

thx. :)
komentarz 14 listopada 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Jeżeli pomogłem na całe pytanie byłbym wdzięczy o wybranie mojej odpowiedzi jako najlepszej :) Pomoże to innym i również mi sprawi przyjemność :) Dzięki!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 536 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,322 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...