• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Transponowanie macierzy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,138 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w Java przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Takich tematów było sporo. Ale nie spotkałem takiego, który nie polegałby na zamianie wyświetlanych kolumn z wierszami, a mi zależałoby na znalezieniu rozwiązania, jak faktycznie przekopiować wartości z komórki [0][1] do komórki [1][0], jak i pozostałe wartości. Wiem, że będę musiał wykorzystać zmienną pomocniczą temp, ale problemem jest tu nierówna liczba wierszy i kolumn (macierz prostokątna).
Jak to zrobić?
"Zauważyłem" też, że elementy leżące na głównej przekątnej (w macierzy kwadratowej), zostają na tym samym miejscu, a pozostałe elementy leżące po obu stronach przekątnej zamieniają się wzajemnie wartościami. Tylko że w przypadku macierzy niekwadratowej trudno tu mówić o jakiejś przekątnej...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)

Masz macierz mxn tworzysz macierz nxm i kopiujesz wartość po wartości. Przy czym dla indeksów spełniających warunek m=n ich wartości pozostają w tym samym miejscu. Innymi słowy jak masz macierz prostokątną to tak czy inaczej będziesz zmuszony utworzyć nową macierz o wymiarze nxm i tego nie unikniesz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 5,467 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w C i C++ przez Groshq Użytkownik (590 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,457 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 306 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...