• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzętowo zarezerwowana pamięć RAM

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,174 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Padoski Użytkownik (990 p.)
edycja 12 listopada 2018 przez Padoski
Witam, mam problem,

mianowicie mam 4096 MB zainstalowanej pamięci RAM w laptopie Samsung R580. Sprzętowo zarezerowana to aż 1036 MB. Dostępne jest jedynie 3GB. Czytałem na internecie, wchodziłem w msconfig, tam przestawiałem to na różne sposoby ale to nic nie pomagało. W Biosie nie mam nigdzie opcji remapowania pamieci. Wydaje mi sie ze przyczyną problemu może być to ze kilka tygodni temu instalowałem Virtual Boxa i tam chcialem sobie testowo system postawic i przeznaczylem wlasnie ten 1GB. Virtual Boxa odinstalowałem, lecz problem dalej występuje. System to Windows 10 Home. Wersja 10.0.17134 Kompilacja 17134 Co mam zrobic zeby zwiekszyc dostępną pamiec? Czekam na odp, z gory dzieki, Pozdrawiam :)
komentarz 12 listopada 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Windows 10?

Edit: jaka wersja?
komentarz 12 listopada 2018 przez Padoski Użytkownik (990 p.)
Windows 10 Home, Wersja 10.0.17134 Kompilacja 17134

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
"Problem" leży w tym, że procesy systemowe same w sobie też potrzebuje Ramu. 1Gb dla Windowsa 10 Home to nie jest dużo, dla porównania 10 Pro potrafi zżerac nawet 2.5Gb. Chcąc odzyskać trochę Ramu, musiałbyś pozamykać procesy systemowe, ale według mnie nie warto.
komentarz 12 listopada 2018 przez Padoski Użytkownik (990 p.)
wlasnie wydaje mi sie ze przed zainstalowaniem tego virtual boxa dostepne bylo 3,9 GB, czyli zrzerały tylko 100 MB, dla przykladu na PC gdzie mam 16 GB zainstalowane, dostepne jest 15.9. Czy jest mozliwosc aby wlasnie jakies pozostalosci wrowadzone przez tego VirtualBoxa były przyczyną tej rezerwacji ?
komentarz 12 listopada 2018 przez Padoski Użytkownik (990 p.)

@Aisekai,
 bo to jakby ja wiem ze bez otwartych aplikacji system zżera jakiś tam procent ramu, ale tutaj w monitorze zasobów pamięcią widnieje ten szary pasek "sprzętowo zarezerwowana pamięć ram", bo nw czy o tym samym mowimy

komentarz 12 listopada 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Źle przeczytałem, w takim wypadku raczej nie pomogę, ale znalazłem coś takiego:

http://forum.pclab.pl/topic/1230100-jak-zmniejszyć-pamięć-sprzętowo-zarezerwowaną/

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 1,606 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2019 w Sprzęt komputerowy przez ninjazz Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 84 wizyt
pytanie zadane 16 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Piotrek2713 Mądrala (5,320 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...