• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wejście do folderu z pozycji konsoli - LINUX

Object Storage Arubacloud
0 głosów
778 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez msukiennik Początkujący (380 p.)

Witam,

mam problem którego nie jestem w stanie zrozumieć. Chcę wejść do folderu z pozycji konsoli, jednak ciągle pojawia mi się informacja, że niema danego folderu... mimo, że jest. Załączam zdjęcie, proszę uprzejmie o pomoc :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 listopada 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wielkość liter w Linuksie ma znaczenie, z tego co widzę to ten katalog nazywa się PREWORK (a używasz chyba Ubuntu, tam nazwa katalogu pulpitu nazywa się Pulpit - z wielkiej litery).

0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Więc go tam nie ma. Może ścieżka jest zła? Z tego co kojarzę, zazwyczaj pulpit ma katalog Pulpit lub Desktop (wielka pierwsza litera).

(btw screenshot jest dość mały)
komentarz 11 listopada 2018 przez msukiennik Początkujący (380 p.)
Dziękuję za szybką odpowiedź :))

Niepotrzebny "/" na końcu!

 

Pozdrawiam,

MS
1
komentarz 11 listopada 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Niepotrzebny "/" na końcu!

To raczej nie powinno mieć znaczenia. Tak jak pisze Eryk, chodzi najprawdopodobniej o wielkość liter, które w Linuxie mają znaczenie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 435 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2019 w C i C++ przez randinpa Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 804 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2016 w C i C++ przez Nightmare43 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...