• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trimowanie html'u

Object Storage Arubacloud
0 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2018 w PHP przez zimiziom Nowicjusz (140 p.)
Witam

Szukam funkcji, która przerobi kod html, css, js itd... do kodu czytelnego dla przeglądarek usuwając wszystkie nie potrzebne znaki, z tego co pamiętam nazywało się to minimalizowaniem kodu aby przyspieszyć transfer między klientem a serwerem. Kiedyś już coś takiego robiłem, ale przez uszkodzenie dysku straciłem dane, teraz nie mogę znaleźć czegoś takiego a pamiętam ze była to prosta funkcja. Podpowiem ze po wyjściu z funkcji była to jedna linijka kodu (zostają tylko pojedyncze spacje). Oczywiście chodzi mi o funkcje PHP

Dziękuję za pomoc
komentarz 11 listopada 2018 przez zimiziom Nowicjusz (140 p.)
Dodam komentarz

Chodziło mi o funkcje PHP która wykona mi to w locie lub zapisze do pliku, chcę to wykonywać na serwerze, ponieważ będzie generowane wiele podstron. Od razu uprzedzę kolejne odpowiedzi, bez obsługi minimalizowania kodu przez serwer, chodzi mi o zwykłą funkcję jak trim, replace itd... (to było w PHP na 100%)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)
komentarz 11 listopada 2018 przez zimiziom Nowicjusz (140 p.)
Jak wyżej, chodziło mi o funkcje PHP
1
komentarz 11 listopada 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)
komentarz 11 listopada 2018 przez zimiziom Nowicjusz (140 p.)

Ok teraz widzę

dość duży kawałek kodu, a myślałem ze to będzie parę linijek, czy mógłbyś jeszcze podać przykład użycia tego kodu na jakimkolwiek przykładzie nawet na https://forum.pasja-informatyki.pl ? Byłbym bardzo wdzięczny smiley

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
A po co szukać funkcji PHP, jeżeli wiele stron oferuje to online? Można to także zrobić za pomocą task runnerów jak Gulp lub Grunt.

Szukaj pod hasłem minify HTML/CSS/JS i na pewno coś znajdziesz.
komentarz 11 listopada 2018 przez zimiziom Nowicjusz (140 p.)
Nie chodzi mi o zewnętrzne skrypty tylko o funkcje PHP
komentarz 11 listopada 2018 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Tylko po co robić to funkcją, jeżeli normalnie robi się wersję developerską i produkcyjną (zminifikowaną). Tak dokładasz sobie dodatkową (niepotrzebną) funkcję w kodzie. Ale rób jak uważasz, może masz do tego jakieś stosowne argumenty, żeby tego używać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 125 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w HTML i CSS przez Młody programista Obywatel (1,200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 5,220 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Kamper360 Nowicjusz (150 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...