• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk SSD z empiku i nowy model cx400

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,296 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Witam!

Tematów na temat dysków ssd się trochę tutaj przewija ale czy macie jakieś opinie na zakup takiego dysku w empiku ? Posiadam kartę podarunkową do tego sklepu i tak się zastanawiam nad dyskiem:

Aktualnie posiadam taki model dysku ale o mniejszej pojemności (120gb) i jestem bardzo zadowolony:

https://www.empik.com/dysk-ssd-goodram-cx300-2-5-240-gb-sata-iii-555-mb-s-western-digital,p1133212353,elektronika-p

Szukając znalazłem cx400:

https://www.empik.com/dysk-twardy-ssd-goodram-cx400-ssdpr-cx400-256-2-5-256-gb-sata-iii-550-mb-s-goodram,p1218998697,elektronika-p

Moje pytanie dotyczy opinii na temat zakupu tego typu elektroniki w empiku jest się czego bać ? Jak wygląda zwrot na gwarancję ? Oddaje do empiku, empik wysyła (2 tygodnie) i kolejne 2 tygodnie na serwis ? I czy ktoś wie jak się sprawuje model dysku cx400 ?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2018 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)

Co do samego dysku to wydaje się  w porządku, masz na niego 36 miesięcy gwarancji. 

Gwarancja: To Empik ma dwa tygodnie na załatwienie reklamacji. Jeśli w tym czasie nie dostarczy Ci nowego bądź naprawionego sprzętu to możesz ubiegać się o zwrot gotówki. wink

0 głosów
odpowiedź 9 listopada 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Kupiłem już 6 dysków od Goodram. Dwa na kościach TLC i 4 na MLC. Ogólnie warto dołożyć do lepszych kości, bo cena dużo się nie zmienia, a dysk jest szybszy i bardziej wytrzymały. Najbardziej poleciałbym Goodram IRDM

Co do samego producenta to nie musisz się bać, to dobra firma.
komentarz 9 listopada 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
https://www.empik.com/dysk-ssd-goodram-ir-ssdpr-s25a-240-2-5-240-gb-sata-iii-550-mb-s-goodram,p1184627353,elektronika-p tutaj jest 240gb IRDM. Różnica w prędkości w praktyce jest duża ? Czy może jakieś 10-15 mega na sekundę ? Ja na temat tego producenta znam same dobre opinie, zastanawiam się tylko czy warto takie rzeczy kupować w empiku skoro mam już tam kartę podarunkową.
–1 głos
odpowiedź 9 listopada 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
W teorii tak ale w praktyce to nie wygląda tak ładnie.
komentarz 9 listopada 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat ?
komentarz 9 listopada 2018 przez edios55 Bywalec (2,600 p.)

@kevin, Opinie o dysku są dobre, jest chwalony za szybkość  Sam używam Goodram SSD jednak z poprzedniej generacji(do użytku domowego), nie mam się do czego przyczepić. Jeśli boisz się o sklep to w podobnej cenie jest dostępny również na X-Comie

https://www.x-kom.pl/p/451889-dysk-ssd-goodram-256gb-25-sata-ssd-cx400-7mm.html

komentarz 9 listopada 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Mam kartę podarunkową do empiku i nie chce jej przeznaczyć na coś co mi się nie przyda albo będzie mi potrzebne na kilka chwil. Dopiero zorientowałem się na stronie że w empiku sprzedają takie rzeczy to szukam opinii na temat zakupu takiego sprzętu w empiku. Aktualnie mam CX300 120gb, zobaczyłem że jest CX400 to pytam o opinię.
komentarz 9 listopada 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jeżeli masz kartę to ją wykorzystaj tylko dowiedz się czy gwarancja jest producenta czy sklepu.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 4,943 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 299 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez vtn Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 385 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kvbcio Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...