• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak kreatywności(?) - co zrobić ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w C i C++ przez Ichilnia Początkujący (260 p.)
Cześć.

W ramach utrwalenia wiedzy i ćwiczeń programowania postanowiłam napisać sobie Snake'a w SFML obiektowo i niestety ale poległam i niestety pojawił się problem z którym borykam się od początku nauki programowania. Chodzi o BRAK POMYSŁU na algorytm i sposób jak program ma działać. Przykładowo teraz nie wiedziałam kompletnie jak sprawić, że ciało węża będzie się powiększać po zjedzeniu jabłka. Wpadłam na pomysł z wykorzystaniem tablicy dynamicznej i poległam....brak pomysłu, brak czegokolwiek.

 

Z czego to może wynikać ? Z braku inteligencji czy kreatywności ? Jak to zmienić o ile się da ?

Składnię i sposób jej wykorzystania ogarniam, ale sposób (projekt) w jaki sposób ma działać aplikacja - w tym momencie się poddaje.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 listopada 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 9 listopada 2018 przez RafalS
Nie przejmować się tylko pisać dalej. Sam na początku miałem problemy z bardzo prostymi algorytmami. Siadałem do kodu i pustka w głowie. Najczęściej pomagało rozrysowanie sobie problemu. Co często robie do dzisiaj :D Wszelkie manipulacje na tablicach najlepiej rozrysować. Bardzo dobrze działa też wypisanie kilku przypadków. Np dla szyfru cezara. Nie mam pomysłu jak zrobić to zawijanie zeby z 'Z' przeskoczyło na 'A', wiec wypisuje kilka przypadków razem z ich kodami liczbowymi i zauważam, że wystarczy odjąc coś od czegoś, coś innego dodać i już.

Po drugie praktyka. Polecam spoj.
+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Z czego to może wynikać ? Z braku inteligencji czy kreatywności ?

Z braku doświadczenia.

+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja proponuję ci zarejestrowanie się w serwisie pl.spoj.com i robić tam zadania. Najpierw z kategorii łatwe później średnie a na końcu trudne. Druga strona jaka mogę ci polecić tylko że po angielsku to hackerrank.com .
0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2018 przez niezalogowany

Rozpisz to sobie oraz narysuj  w paint nie pytaj na forum nie poddawaj się jak sam to rozkminisz to więcej zapamiętasz niż z gotowca wink na tym polega programowanie  :D uwierz mi przerabiałem już to wiele razy :)

komentarz 8 listopada 2018 przez Ichilnia Początkujący (260 p.)
OK,dzięki tylko pytanie czy nie natrafiłam do momentu, gdzie mam ograniczone możliwości przez braki w inteligencji/kreatywności ?
komentarz 8 listopada 2018 przez niezalogowany
raczej nie ;) ale nawet jeżeli to wrescie  do tego dojedziesz poprzez dokumentację :)
komentarz 8 listopada 2018 przez niezalogowany

@Ichilnia, najważniejsze jest znać podstawy języka oraz danej biblioteki mogą to być podstawy podstaw :D ponieważ gdy zaczynasz z daną biblioteką i nie wiesz mnie więcej jak co działa to się pogubisz ponieważ nie będziesz wiedział co masz szukać np mój przykład ostatnio uczę się PHP czytałem opinie że mam przestać oglądać fillmiki i tutoriale i brać się do roboty ,ale to nie jest do końca prawda ponieważ gdy zrobiłem tak jak mi pisali to pogubiłem się i nie wiedziałem co mam robić ,ale gdy obejrzałem tutoriale MZ i zrozumiałem podstawy PHP to wiem jak się mam uczyć ;) 

ps. Wiem troszkę pomieszana odpowiedź ,ale mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi :D

0 głosów
odpowiedź 8 listopada 2018 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Generalnie programowanie to rozwiązywanie problemów i algorytmów, a nie sama składnia. Myślę jednak, że im więcej będziesz samemu wymyślać algorytmy tym będzie lepiej.

Podobne pytania

+5 głosów
2 odpowiedzi 206 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 579 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 151 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...