• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer do gier i nie tylko

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Tedi Użytkownik (580 p.)
edycja 9 listopada 2018 przez Tedi

Mam w planach złożyć komputer do gier 3000 zł wraz z monitorem (Uczę się też c++, ale do tego nie potrzebuje jak na razie specjalnie wydajnej jednostki), czyli w sumie sam komputer  wyjdzie coś koło 2500zł. Chciałbym na nim w miarę komfortowo pograć w wiedźmina, PUBG, fortnite, fife, far cry 5.  Prosiłbym o ocene stworzonego przeze mnie zestawu. Zależy mi na cięciu kosztów, dlatego jeśli któryś z podzespołów opłaca się szukać wśród używek lub zastąpić jakimś tańszym zamiennikiem, prosiłbym byście zwrócili mi na to uwage. 

Procesor:Procesor AMD Ryzen 5 1600X, 3.6GHz, 16MB Wybrałem amd, bo słyszałem sporo złych opinii o intelu, poza tym ceny intela są tak wygórowane, że kupując i5 już znacznie przekrocze budżet

Karta graficzna: Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 Zastanawiam się jeszcze nad Radeonem 560 lub 570

Płyta główna: Płyta główna Gigabyte B450M DS3H 

Pamięć RAM: Pamięć Ballistix Sport LT, DDR4, 2x4GB, 2666MHz, CL16 

Zasilacz: Zasilacz SilentiumPC Vero 500W

Obudowa: Obudowa SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black

Dysk twardy: Dysk Toshiba P300

Karta sieciowa wifi: Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N N-150Mbps

Chłodzenie cpu: Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Monitor: Monitor Samsung LS24D330HSX/EN

@edit Jestem coraz bardziej przekonany, aby dołożyć 100 zł i kupić MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB GDDR5 (256 Bit), DVI-D, HDMI, 3xDisplayPort, BOX (RX 570 ARMOR 8G OC) , co o tym sądzicie

1
komentarz 8 listopada 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Co do procka wystarczy, że weźmiesz AMD Ryzen 1600, ponieważ możesz go bez problemu podkręcić nawet na boxowym chłodzeniu do 3,6 GHz (takie same zegary co 1600X) i nie musisz jak na razie brać dodatkowego chłodzenia. Ramy weź przynajmniej 3000MHz (Ryzeny lubią szybkie ramy).
komentarz 9 listopada 2018 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
Przede wszystkim wziąłbym dysk ssd zamiast hdd  - nie wykorzystasz potencjału komputera z hdd... Albo weź 2 dyski - jeden ssd do systemu, a ten który masz będzie służył Ci jako "magazyn".

I dodatkowo żeby była opcja na przyszłość - weź jedną kostkę ramu8 gb - będziesz miał możliwość dołożenia jeszcze 3 w przyszłości (pewnie z czasem będzie potrzeba, przede wszystkim do gier)
komentarz 9 listopada 2018 przez Tedi Użytkownik (580 p.)
Z tego co patrzyłem, to do mojego zestawu można podłączyć łącznie 4 kości ramu, chyba, że coś przeoczyłem. Więc ewentualnie można w przyszłości dokupić tą kość 8gb.
komentarz 9 listopada 2018 przez Tedi Użytkownik (580 p.)
Z jakim taktowaniem ten procesor 1600?
komentarz 9 listopada 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
@Tedi Domyślnie 3,2 GHz

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 285 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 246 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,199 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...