• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja systemu Windows 7

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
168 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)
Cześć!

Kiedy pierwszy raz instalowałem system Windows 7 na swoim komputerze musiałem użyć najzwyklejszego napędu optycznego ponieważ penem nie dało rady. Podejrzewam, że jest to spowodowane tym, że nie mam USB 2.0(?). Teraz nasuwają się pytania: dlaczego tak jest? czy instalacja zewnętrznym napędem optycznym na USB zadziała? Myślę, że zewnętrzny napęd nie zadziała ale lepiej najpierw zapytać :)
komentarz 7 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A może lepiej najpierw spróbować, a potem pytać, dlaczego?
komentarz 7 listopada 2018 przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)
Nie posiadam zewnętrznego napędu optycznego i w zasadzie stąd to pytanie czy zadziałałby bo już wiem, że pendrive nie działa. Czy to taki problem na odpowiedź bez tzw. passive agressive?
komentarz 7 listopada 2018 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Nie powinieneś mieć problemu z instalacją z pena. Botowanie miałeś z USB?

Tak instalacja z zew. napędu zadziała - jak ustawisz botowanie.

Podaj więcej szczegółów. Jaki komputer, model, typ.
komentarz 7 listopada 2018 przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)
W zasadzie to info na temat płyty powinno wystarczyć: Gigabyte GA-Z170-GAMING K3.

Oczywiście, że miałem wybraną odpowiednią pozycję przy bootowaniu. Instalacja ruszyła poprawnie aż do momentu kiedy nie można było ruszyć dalej. Proszę wybaczyć ale nie pamiętam czy wystąpił jakiś błąd czy po prostu nie było postępu. Po podłączeniu zwykłego napędu optycznego, którego teraz nie mam, instalacja się powiodła.

EDIT: Wydaje mi się, że podczas instalacji komputer pokazał komunikat o jakichś sterownikach USB.
komentarz 8 listopada 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Może być problem ze sterownikami USB 3.0, też miałem chyba kiedyś taki problem. Przepięcie do innego USB 2.0 załatwiło sprawę.
komentarz 8 listopada 2018 przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)
Jak napisałem - nie mam USB 2.0
komentarz 9 listopada 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Powinny być 2 porty USB 2.0(klawiatura/myszka) na tej płycie. Możesz też wgrać sterowniki usb 3.0 na boota, w google wszystko jest co i jak.
komentarz 9 listopada 2018 przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)
No proszę, nie wiedziałem, że można tak wgrać sterowniki. Dziękuję i temat do zamknięcia.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,063 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...