• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pierwsza praca, junior, staż

0 głosów
2,456 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
Mam pytanie dotyczące warunków zatrudnienia w pierwszej pracy jako programista. Precyzując, chodzi mi o to czy bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego z reguły jesteśmy przyjmowani na staż czy stanowisko juniora? Jeśli chodzi o staż to ile on mniej więcej trwa i na jakie wynagrodzenie można liczyć w Warszawie? I czy firmy chętnie przyjmują stażystów czy częściej spotykaną praktyką jest zatrudnianie od razu na stanowisko juniora? (rozumiem, że na początku jest okres próbny i ile on mniej więcej trwa?)

Nie jestem pewien czy zrozumiale sformułowałem swoje pytania, w razie czego doprecyzuje.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Wszystko o co pytasz możesz znaleźć w ogłoszeniach o pracę. Niestety odpowiedzi na twoje pytania zależą od firmy w jakiej chcesz pracować
+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Zależy ile umiesz. Ogólnie konwencja jest taka. Jesteś studentem infy lub pokrewnej chcesz iść na staż jesteś przyjmowany bez lub z minimalną wiedzą programistyczną. Zależy od firmy ilości miejsc itp. Tam jesteś uczony na tym stażu jak sobie dobrze radzisz to proponują ci stanowisko junior. Jeśli już umiesz więcej niż podstawy i masz jakiś dorobek na GitHubie to polecam aplikować na Junior i wyżej.
komentarz 7 listopada 2018 przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
A gdy studiuje kierunek zupełnie niezwiązany z informatyką, ale posiadam odpowiednie umiejętności?
komentarz 7 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
W takim wypadku zdecydowanie musisz mieć projekt na githubie, żeby pokazać co potrafisz
1
komentarz 7 listopada 2018 przez niezalogowany
Jeżeli studiujesz jakiś kierunek techniczny to w niektórych firmach jest to mile widziane.
komentarz 7 listopada 2018 przez Wiciorny Ekspert (283,300 p.)

@Secrus, niekoniecznie, też zależy Co w piszę w CV i jak to potem obroni ;] mówię to z autopsji. 

komentarz 7 listopada 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)

Tutaj wypadało by coś mieć na GitHubie by pokazać że gita się ogarnia choć w minimalnym stopniu. W CV można wpisać wszystko tylko ważne by później wiedzieć co i jak.

–1 głos
odpowiedź 7 listopada 2018 przez MarkyMark Nowicjusz (180 p.)
Podpinam się pod temat, jak to wygląda we Wrocławiu?
komentarz 7 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
poszukaj ofert, popatrz co jest potrzebne na dane stanowisko. Zobacz też co napisałem w swojej odpowiedzi

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,537 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kracjan122 Początkujący (370 p.)
+6 głosów
6 odpowiedzi 7,449 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,409 wizyt

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...